Płyta fundamentowa

26 czerwca 2022 Budowa i remont

Podstawą każdego domu jest fundament, nie ważne czy chodzi o rodzinę, czy sam budynek. Wybranie płyty fundamentowej może okazać się jeszcze lepsze.

Ciepła płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa grzewcza, nazywana też ciepłą płytą fundamentową, jest używana jako podstawa pod budynek w zamian za standardowe fundamenty. Pomijając same kwestie osadzenia płyta fundamentowa grzewcza posiada dwa systemy nagrzewania:

  • wodny
  • powietrzny

Największymi zaletami ocieplanej płyty fundamentowej są bez wątpienia zabezpieczenie przed wilgocią, utrzymanie stabilnej temperatury w pomieszczeniach (czy to w jednym, czy kilku na raz) oraz możliwość obniżenia średniej temperatury przy zachowaniu identycznego komfortu termicznego.

Każda płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym działa na tych samych zasadach: odbija chłód od podstawy płyty, „wrzucając” go ponownie do gleby, jednocześnie uwalniając ciepło od naszych nóg do góry, do wnętrza pomieszczeń. W ten sposób zachowuje rekomendowane dla człowieka nagrzewanie, które powinno posiadać wysoką temperaturę od podłożona, malejąc im bliżej do sufitu.

Projekt płyty fundamentowej

Zanim zainstalujemy w podstawie domu płytę fundamentową grzewczą warto jest sięgnąć po odpowiedni projekt płyty fundamentowej. Musi on zawierać wszystkie potrzebne i wymagane przez nas elementy, tak samo jak być przystosowanym pod najważniejszy czynnik instalacji płyty, czyli grunt.

Każdy projekt płyty fundamentowej wymaga uwzględnienia trudności, jakie może stawiać w miejscu budowy grunt. Na szczęście budowa ciepłej płyty fundamentowej pozwala na o wiele łatwiejsze postawienie na niej domu, niż w przypadku klasycznych fundamentów.

Obecnie w internecie istnieje całkiem spora liczba firm, która jest gotowa nie tylko zrobić dla nas projekt płyty fundamentowej, lecz również wykonać go od początku do końca. Dzięki takim rozwiązaniom możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, ponieważ wszystko ustalamy indywidualnie z jednym wykonawcą.

Płyta fundamentowa – czy musi być grzewcza?

Wbrew pozorom istnieją płyty fundamentowe bez ogrzewania. Ich właściwości są jednak wciąż nieocenione, ponieważ nadal doskonale izolują ciepło, kumulując je w granicach budynku.

Artykuł partnera

26 czerwca 2022 Budowa i remont

0 Komentarze