Płytki ścienne do kuchni – wzory, które sprawdzą się w małym wnętrzu

3 lutego 2020 Kuchnia

Płytki ścienne do kuchni to jeden z takich elementów, o którym z pewnością będzie trzeba będzie pomyśleć, gdy będziemy urządzać albo remontować kuchnię. Małe wnętrze a w szczególności mała kuchnia to bardzo duże wyzwanie w zakresie aranżacji. Jak projektować meble, by były one funkcjonalne oraz estetyczne, jakie wybrać sprzęty. I do tego również jeden istotny problem a mianowicie jakie wybrać płytki ścienne do kuchni. Wzory, kolory, rozmiary, które znajdziemy w sklepach przyprawiają o zawrót głowy.

Płytki ścienne do małej kuchni – jasne i błyszczące

Nie od dziś wiemy, że jasne kolory i błyszczące powierzchnie optycznie powiększają pomieszczenie. Ta zasada sprawdza się również w przypadku płytek do małych kuchni. Jeśli obawiasz  się, że wybór jednokolorowych jasnych płytek sprawi, że kuchnia będzie nijaka. Jednak to błędne przekonanie. Biale płytki ścienne do kuchni mogą być bazą do wielu udanych aranżacji, które będzie można również zmieniać co jakiś czas. Można zdecydować się także na płytki błyszczące, które maja nietypową strukturę oraz fakturę.

Płytki do kuchni na ścianę 3D

Czym się kierować, gdy wybieramy płytki ścienne do kuchni? Wzory będą bardzo ważne, ale ważna będzie także faktura. Jeśli mamy do dyspozycji małą przestrzeń i nie chcemy szaleć ze wzorami należy zastanowić się nad wykorzystywaniem płytek 3D. Tego rodzaj kafelki dzięki swojej przestrzennej strukturze, wyglądają atrakcyjnie i nawet zwykła kuchnia nabierze nieco charakteru.

Płytki ścienne do kuchni – wzory marokańskie

Jakie będą najmodniejsze płytki do kuchni? Obecnie wzory marokańskie cieszą się popularnością. Kolorowe, mozaikowe płytki, z których każda jest jak małe dzieło sztuki podbijają serca wielu osob. Nic w tym dziwnego, są one bowiem piękne, kolorowe i przełamują świetnie białe meble, będą one charakteryzować się również tym, że pasują do dużych przestrzeni. Jednak w małej kuchni tez się będą dobrze sprawdzać. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Wykorzystujemy je na fragmencie ściany.

Płytki do kuchni na ścianę – duże formaty w małym wnętrzu

Czasami pojawia się takie stwierdzenie, że do małego wnętrza pasują tylko małe płytki, ale jest to błędne podejście. Duże płytki również pasują do niewielkich wnętrz. Zasada jest taka, że im mniej widoczne fugi, tym wnętrze będzie wydawać się większe i bardziej przestronne. Nie warto bać się więc dużych płytek, trzeba pamiętać, by wybrać takie, które uda się bez przycinania dopasować do układu kuchni. Jeśli dodatkowo wybierzemy jasny kolor z połyskiem to efekt będzie faktycznie doskonały.

Płytki ścienne do kuchni – 60×60, 7×15 czy 40×100 cm?

Jaki ostatecznie rozmiar płytek będzie najlepszy? Można wybrać między bardzo małymi kafelkami, które po ułożeniu są jak mozaika, albo też można się decydować na duże płytki, których kilka wystarczy, by przykryć całą ścianę w niedużej kuchni. Tak naprawdę w małe kuchni można używać dowolnego rozmiaru, trzeba jednak wybrać płytki, które będzie się dobrze układać i nie będzie trzeba ich często docinać. 

3 lutego 2020 Kuchnia

0 Komentarze