Jak wybrać odpowieni zlew?

12 lutego 2020 Kuchnia

Zlewozmywak jest nieodzownym elementem wyposażenia każdej kuchni. Musi być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Ale nie możemy zapomnieć, że dziś zlew kuchenny nie jest tylko użytecznym urządzeniem. Może również służyć jako doskonała dekoracja Twojego wnętrza.

Masywne i ciężkie żeliwne konstrukcje zlewozmywaków kuchennych należą do przeszłości. W przeszłości zlewozmywak w rzeczywistości służył jako funkcjonalny obiekt kuchenny. Klienci po prostu upewnili się, że zlewozmywak jest praktyczny i spełnia ich oczekiwania. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Ludzie wyposażają swoje kuchnie z wielką dbałością o szczegóły. Odpowiada to aranżacji Twojego salonu lub sypialni. Dlatego ludzie zwracają dużą uwagę na każdy element wyposażenia kuchni, w tym również na zlewozmywak. Na szczęście, dzisiejszy rynek może zaoferować naprawdę szeroki zakres tych produktów. Każdy na pewno znajdzie odpowiedni zlew do swojej kuchni, który spełni jego oczekiwania pod względem funkcjonalności i wzornictwa.   

Komory

Jednym z najważniejszych kryteriów, które klienci biorą pod uwagę przed wyborem odpowiedniego zlewozmywaka, jest liczba komór.

Co możesz wybrać?

Dostępne są zlewozmywaki z jedną komorą, duże zlewozmywaki z dwoma komorami. Ale jest też coś pomiędzy - półtorej miski. Musisz zdecydować, który typ wybrać w zależności od przestrzeni dostępnej w Twojej kuchni. Można też wziąć pod uwagę liczbę członków rodziny - duża rodzina oznacza więcej naczyń do umycia, a większy zlew kuchenny z dwiema misami byłby tu zaletą. Zlewozmywak z komorą jest idealnym rozwiązaniem dla raczej małych kuchni lub dla singli. Z kolei zlewozmywak z półtora komorą jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, które jest bardzo dobrą alternatywą zarówno dla małych jak i większych kuchni. Niezwykle ciekawym elementem wyposażenia jest np. zlewozmywak narożny wykonany z granitu. Zlewozmywak narożny jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń w kuchni i zaoszczędzić dużo miejsca w tej przestrzeni. Ten zlew kuchenny jest bardzo wytrzymały i wykonany z wysokiej jakości surowców. Charakteryzuje się atrakcyjnym i nowoczesnym wzornictwem. Co więcej, produkt ten jest dostępny w wielu różnych kolorach, co sprawia, że z powodzeniem można go dopasować do każdego wnętrza i stylu kuchni.

Granit lub stal nierdzewna

Najbardziej popularne obecnie zlewozmywaki kuchenne to zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej lub granitu. Zlewozmywak ze stali nierdzewnej to uniwersalne rozwiązanie, które pasuje praktycznie do każdego wnętrza kuchennego. Zlewozmywak ze stali nierdzewnej jest łatwy do utrzymania w czystości, a wszystkie zanieczyszczenia mogą być łatwo usunięte. Można używać różnych środków czyszczących bez ryzyka uszkodzenia struktury zlewozmywaka. Inną rzeczą, która pozytywnie wpływa na popularność zlewozmywaków ze stali nierdzewnej jest ich stosunkowo atrakcyjna cena. W ofercie fwielu firm znajdziecie Państwo wiele ciekawych zlewozmywaków kuchennych ze stali nierdzewnej, które dopasują się do stylu każdego wnętrza kuchennego. 

Zlewozmywaki granitowe są bardziej ekskluzywną cechą Twojej kuchni. To, co wyróżnia ten rodzaj produktu, to trwalsza struktura, która jest praktycznie najbardziej wytrzymała ze wszystkich dostępnych opcji. Zlewozmywaki granitowe są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, wszelkiego rodzaju przebarwienia, pęknięcia i zarysowania, a także na działanie substancji chemicznych stosowanych do czyszczenia. Zlewozmywaki granitowe dostępne są w różnych kolorach, w tym beżowym, czarnym i białym. Cechą charakterystyczną zlewozmywaków granitowych jest również ich bardzo atrakcyjny design. Ten typ zlewozmywaka jest najlepszym wyborem dla każdej kuchni, która jest bardzo nowocześnie i stylowo urządzona.

Jaki typ zlewozmywaka powinieneś wybrać - stal nierdzewna czy granit?

Przede wszystkim chodzi o indywidualny gust i to, ile pieniędzy należy wydać na zlew kuchenny. Konstrukcje z granitu i stali nierdzewnej wyglądają zupełnie inaczej, więc muszą być dostosowane do specyficznego stylu wnętrza, w którym mają być zainstalowane. Jeśli chodzi o cenę - zlewozmywaki granitowe są droższe od tych ze stali nierdzewnej. 

12 lutego 2020 Kuchnia

0 Komentarze