Jak zaprojektować sypialnię, która rośnie wraz z dzieckiem

13 lutego 2020 Pokój dziecka/młodzieżowy

Dzieci są znane z tego, że z minuty na minutę zmieniają swój osobisty gust. Jednakże, jeśli chodzi o dekorowanie ich pokoi, ciągłe aktualizowanie ich wyposażenia w celu odzwierciedlenia ciągle zmieniających się gustów, nie wspominając o wysokich kosztach, może być wyczerpujące. Użyj tych wskazówek, aby stworzyć sypialnię, która rośnie z dzieckiem i nadal pozwala mu wyrazić, kim jest.

Zainwestuj w ponadczasowe meble:

Jeśli masz małe dziecko, łatwo jest zostać zabranym przez malownicze przedmioty z pokoju dziecięcego. Jednak skrawalność tych elementów znacznie przekracza ich trwałość. Jak tylko Twoje dziecko zestarzeje się o kilka lat, będzie wyglądało na zbyt małe i znajdziesz się z powrotem w sklepie. Zamiast tego, poszukaj mebli, które możesz zatrzymać w domu na najbliższe lata. Na przykład, zamiast kupować gabinet dziecięcy, wybierz taki, w którym twoje ubrania będą rosnąć. Jeśli masz taką przestrzeń, zainwestuj w podwójne łóżko, aby stworzyć więcej miejsca do spania dla gości.

Wybierz meble wielofunkcyjne:

Meble podwójnego zastosowania są idealne, szczególnie jeśli chodzi o przekształcenie pokoju z pokoju odpowiedniego dla malucha w pokój gotowy dla dziecka. Pomyśl poza ideą standardowego przewijaka i kup biurko lub komodę, która może być wyposażona w wyściełaną matę do przewijania. W ten sposób możesz używać przewijaka tak długo, jak potrzebujesz, a Twoje dziecko będzie miało gotowe miejsce do odrabiania zadań domowych, jak tylko pójdzie do szkoły. Podobnie, gdy nadejdzie czas, aby kupić łóżko, szukaj łóżka ze zintegrowaną przestrzenią do przechowywania pod spodem. Przechowywanie pomaga utrzymywać pokój patrzeć czysty i jasny, i w tym samym czasie daje wam dodatkowym sposobom przechować niekończący się zapas zabawek.

Utrzymanie neutralności kosztownych elementów konstrukcyjnych:

W każdym projekcie są pewne obszary, które muszą się sprawdzić z czasem - wykładziny podłogowe, meble i farby. Zamiast używać tych rzeczy do stwierdzenia - jak na przykład malowanie ścian pokoju dziecka na pastelowy różowy lub niebieski - wybierz opcję, która ma długi termin przydatności. Wybierz kolory, które są ciepłe i zachęcające, klasyczne powierzchnie dla Twoich mebli i wykładzin podłogowych, które mają uniwersalne zastosowanie.

Jeśli chodzi o neutralność, cena jest dobrą zasadą, której należy przestrzegać. Jeśli kupowana przez Ciebie rzecz kosztuje sporo pieniędzy, upewnij się, że nie poczujesz, że przestarzała się w krótkim czasie. Pozostaw to artykułom, które lubisz wymieniać, gdy wychodzą z mody, aby zintegrować modne dekoracje.

Dodaj osobowość z dodatkami:

Oczywiście, pokój dziecka nie powinien być pozbawiony osobowości, wręcz przeciwnie. To jest jego własna przestrzeń i powinno być zachęcane do korzystania z niej w celu wyrażenia kim jest.  Po prostu upewnij się, że dodajesz osobowości akcesoriami, które można zmienić tak łatwo, jak Twoje zainteresowania. Oznacza to, że możesz zabrać ze sobą takie przedmioty jak dywany, poduszki i ramy do zdjęć, które chciałbyś zmieniać półregularnie. Ponadto, choć zawsze dobrze jest ograniczyć bałagan do minimum, jest to łatwy i niedrogi sposób na to, aby Twoje dziecko wybrało kilka knick-knacków do wyświetlenia w swoim pokoju, aby czuło się zaangażowane w proces projektowania.

pokój dziecięcy

Trzymaj swoje dziecko przy sobie:

Sypialnia Twojego dziecka jest miejscem, w którym będzie spędzało większość czasu, dlatego ważne jest, aby czuło się ono w pokoju jak w domu. W książce "Pokój dla dzieci: Stylowe pokoje do spania i zabawy" autorka Susanna Salk podkreśla znaczenie kompromisu. Sugeruje ona, aby przypomnieć dzieciom, że ich pokoje są ich własną przestrzenią, ale także częścią domu jako całości. Nie obawiaj się być jasnym co do obszarów, które są otwarte na dyskusję i które mogą nie podlegać negocjacjom..

Wniosek końcowy: 

Jeśli chodzi o dzieci, nic nie trwa wiecznie. Zmieniają swoje ulubione potrawy, kolory i style tak samo łatwo jak wiatr. Dlaczego wystrój ich pokoi miałby być wyjątkiem? Bądźcie przygotowani na te prośby o zmiany i bądźcie na nie otwarci, kiedy przyjdą. Jeśli jednak zastosujesz się do tych wskazówek, aby stworzyć przestrzeń, która rośnie wraz z dzieckiem, możesz zaoszczędzić sobie wiele czasu, pieniędzy i frustracji. Ale najlepsze jest to, że możesz szanować wyjątkową osobowość swojego dziecka, co nigdy nie jest czymś złym.

Masz już zrealizowany projekt na pokój dziecięcy? Napisz to w komentarzach poniżej.

13 lutego 2020 Pokój dziecka/młodzieżowy

0 Komentarze