Rusztowania elewacyjne

22 sierpnia 2022 Budowa i remont

Rusztowanie elewacyjne Plettac to podstawa prac przy ścianach budynków. Nie tylko ze względu na ułatwienie, lecz również jako zabezpieczenie przed wypadkami.

Rusztowanie elewacyjne Plettac

Plettac jest firmą, która działa na polskim rynku od 1996 roku, będąc z początku częścią niemieckiego koncernu PLETTAC AG z siedzibą w Plettenbergu . Zmieniło się to jednak w 2004 roku, kiedy firmę przejęli Polacy, wykupując 100% udziałów firmy.

Firma Plettac dedykowana jest każdemu, kto potrzebuje pomocy przy budowie. Dzięki rusztowaniom elewacyjnym Plettac każda praca na ścianach budynków okaże się dużo łatwiejsza i sprawniejsza, albowiem dobre i stabilne rusztowanie daje poczucie większego komfortu i bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć, że ceny za rusztowanie elewacyjne są mocno uzależnione nie tylko od zapotrzebowania (wielkości i szerokości rusztowania), lecz również od faktu czy chcemy je zakupić, czy wypożyczyć. Druga z opcji jest obecnie coraz bardziej popularna. Dzieje się tak głównie przez ceny rusztowań elewacyjnych, których wypożyczenie bardziej się kalkuluje. Szczególnie opłaca się to tym zespołom, które są na swoich początkach lub tym, które jeszcze nie potrzebują własnych elewacji z racji niewielu zleceń tego rodzaju.

Rusztowanie elewacyjne – cena, elementy

Istnieje kilka rodzajów rusztowań elewacyjnych Plettac, wśród których możemy wymienić:

  • Rusztowania fasadowe
  • Rusztowania modułowe

Rusztowania elewacyjne, ich cena za element, jest mocno uzależniona od części, którą potrzebujemy. Każdy fragment rusztowania posiada możliwość wymiany, co widać po asortymencie sklepu producenta.

Do najważniejszych wymiennych elementów rusztowań elewacyjnych Plettac zaliczamy:

  • Kotwienie
  • Stopy
  • Złącza
  • Dźwigary

Poza nimi znajdziemy również potrzebne akcesoria, takie jak:

  • Siatka zabezpieczająca
  • Plandeka rusztowaniowa zbrojna
  • Stojak magazynowy

Dobre rusztowanie - podstawa bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że rusztowanie daje bezpieczeństwo nie tylko robotnikom.  Każdy przechodzień widząc je zachowuje dodatkową czujność, wiedząc, że dane miejsce może okazać się mało bezpieczne.

Artykuł partnera

22 sierpnia 2022 Budowa i remont

0 Komentarze