Słuchasz muzyki w czasie uprawiania sportu? Ten gadżet jest dla Ciebie!

27 września 2021 AGD i RTV

Ostatnimi czasy słuchawki dokanałowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Czy słuchawki dokanałowe sprawdzą się podczas aktywności fizycznej? Jakie cechy charakterystyczne posiadają słuchawki dokanałowe? Jak wygląda kwestia parowania słuchawek dokanałowych? W jaki sposób dokonać ich wyboru? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Słuchawki dokanałowe, czyli muzyka w czasie biegania i jazdy na rowerze

Zdecydowana większość z nas uwielbia słuchać muzyki niezależnie od lokalizacji. Jest to w zupełności zrozumiałe, bowiem ma na nas pozytywny wpływ. Często motywuje nas do działania, umila nam wolny czas, pomaga się zrelaksować. Dość powszechne jest także słuchanie muzyki podczas różnorodnych aktywności fizycznych, takich jak chociażby bieganie czy jazda na rowerze. Jesteśmy wówczas bardzo ruchliwi, dlatego priorytetowa jest kwestia odpowiedniej stabilności. W takich przypadkach strzałem w dziesiątkę okażą się słuchawki dokanałowe. Niezależnie od tego, z jaką intensywnością będziemy się poruszać, mamy niemalże pewność, że nie wypadną z naszych uszu. Są one również stosunkowo bezpieczne- słyszymy dźwięki dochodzące z okolicy, dlatego też trąbienie samochodu lub przejeżdżający tramwaj będzie doskonale słyszalny.

słuchawki dokanałowe

Jakie cechy charakterystyczne posiadają słuchawki dokanałowe?

Słuchawki dokanałowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że wkładamy je bezpośrednio do naszego kanalika usznego- jest on jednocześnie mocowaniem. Posiadają niewielkie rozmiary, bowiem są czasem nawet dwukrotnie mniejsze od dousznych słuchawek, co umożliwiło redukcję ich wagi i zwiększenie stabilności. Ze względu na swój rozmiar przez wielu nazywane są pchełkami. Z reguły posiadają komplet gumek, czyli wymiennych nakładek z silikonu. Dzięki temu mamy gwarancję co do bezpieczeństwa i higieny użytkowania. Pamiętajmy o tym, że są to słuchawki dość głośne, dlatego też należy kontrolować ich głośność, aby po długim okresie użytkowania nie pogorszyć stanu zdrowia.

Parowanie słuchawek dokanałowych

Słuchawki dokanałowe wyróżniają się tym, że są bezprzewodowe. Dzięki temu nie plączą nam się żadne kable, jednocześnie zwiększa się ich komfort użytkowania. Możemy połączyć się z dowolnym urządzeniem za pośrednictwem modułu Bluetooth. W jaki sposób jednak tego dokonać? Otóż kluczowa jest kwestia tego, aby w pierwszej kolejności uruchomić słuchawki. Z reguły powinna migać specjalna kontrolka- warto poczytać o tym w instrukcji obsługi, bowiem w każdym modelu wygląda to nieco inaczej. Teraz włączamy moduł Bluetooth w telefonie. Za pierwszym razem będziemy zmuszeni uruchomić cały panel, który jest odpowiedzialny za parowanie. Kiedy urządzenie wyszuka nazwę naszych słuchawek, wówczas naciskamy na nie. Po chwili słuchawki dokanałowe powinny być sparowane z urządzeniem mobilnym. 

W jaki sposób wybrać słuchawki dokanałowe?

Słuchawki dokanałowe cieszą się dużą popularnością, w konsekwencji ich podaż jest stosunkowo duża. Musimy zatem wybierać spośród wielu urządzeń, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną i aspektami wizualnymi. W praktyce znaczenie ma pasmo przenoszenia. Im szerszy jest zakres, tym lepiej dla użytkownika. Nie bez znaczenia jest impedancja. Warto zwrócić uwagę na kwestię ceny- w przypadku słuchawek dokanałowych rozbieżności są stosunkowo duże. Dla niektórych konsumentów ważna może być prestiżowa marka- jest to jednak kwestia indywidualna. Należy także zwrócić uwagę na kwestię dodatkowych akcesoriów w zestawie. Im jest ich więcej, tym lepiej dla klienta. Przykładem mogą być chociażby wymienne gumki. 

27 września 2021 AGD i RTV

0 Komentarze