Lamelownica i obróbka drewna

16 marca 2020 Wykończenie wnętrz

Drewno to świetny materiał do cięcia, kiedy zaczynasz naukę obróbki, a idealnie nadaję się do tego Lamelownica Makita.

Podstawy obróbki drewna

Wiele gatunków drewna jest bardziej miękkich niż metale (są oczywiście wyjątki), co czyni drewno dość wdzięcznym materiałem do obróbki. Sama obróbka drewna jest niezbędnym elementem stolarki i innych prac budowlanych. Proces ten jest jednym z najstarszych, z powodzeniem stosowanym do dziś. Oczywiście obróbka drewna przeszła długi proces ewolucyjny i dziś, aby zwiększyć jej wydajność i szybkość, stosuje się specjalne narzędzia takie jak Lamelownica Makita PJ 7000

Maszyny do obróbki drewna są zaprojektowane do mechanicznej obróbki drewna, na przykład strugania, piłowania itp. Proces ten odbywa się za pomocą nacisku lub z wykorzystaniem narzędzia tnącego. Dzięki maszynie do obróbki drewna uzyskuje się różne półfabrykaty, półprodukty, szczegóły produktu, a także całe małe produkty. Na przykład z surowców drzewnych poprzez obróbkę na odpowiedniej maszynie można uzyskać części mebli, różne deski, a także parkiet, narty, części do instrumentów muzycznych i wiele więcej. Aby wybrać odpowiednią maszynę do obróbki drewna, musisz najpierw określić konkretne cele, dla których będzie ona zaprojektowana. W ten sposób będzie można wybrać maszynę do obróbki drewna, która spełnia określone wymagania.

Klasyfikacja narzędzi do obróbki drewna

Nowoczesne modele maszyn do obróbki drewna mogą się różnić na wiele sposobów, spośród których można wyróżnić: cechę techniczną, metodę dostarczania materiału, rodzaj wykonywanych funkcji itp. Do klasyfikacji i oznaczenia maszyn do obróbki drewna stosuje się ogólnie przyjętą indeksację alfanumeryczną.

Zgodnie z charakterystyką technologiczną wyróżnia się trzy typy maszyn: uniwersalne, specjalistyczne i specjalne. Dwa ostatnie modele są używane do przetwarzania tego samego rodzaju części i wykonywania innych specyficznych zadań, z kolei maszyny uniwersalne lub kombinowane, zwane również maszynami ogólnego przeznaczenia, są najbardziej popularne wśród rzemieślników domowych, a także w małych przedsiębiorstwach. Są doceniane za wszechstronność i względną łatwość użytkowania.

Połączona maszyna do obróbki drewna jest przeznaczona do zintegrowanej i kompleksowej obróbki drewna różnych gatunków. Za pomocą tej maszyny można wykonywać piłowanie poprzeczne lub wzdłuż drewna, struganie wzdłuż płaszczyzny, a w niektórych przypadkach uniwersalna maszyna do obróbki drewna może zastąpić urządzenia do wykonywania wiercenie i frezowanie różnych rowków i powierzchni. Ceny maszyn do obróbki drewna zależą głównie od liczby funkcji, a także od konkretnego producenta i ewentualnie od innych parametrów. Musisz wiedzieć, że jeśli twoim celem jest określony rodzaj obróbki drewna, to uniwersalna maszyna nie zawsze jest dla ciebie odpowiednia. Maszyny do obróbki drewna dzielą się również na domowe i przemysłowe lub profesjonalne, w zależności od celu i klasy.

Szukasz oryginalnej lamelownicy Makita PJ 7000 w dobrej cenie ? Koniecznie odwiedź sklep internetowy e-metal.pl >>

Uniwersalna maszyna do obróbki drewna jest idealna do warunków w domowym warsztacie, ze względu na jej wielofunkcyjność, a jednocześnie wysoką mobilność i kompaktowość. Narzędzie to jest stosunkowo niedrogie i ma wiele funkcji, od poprzecznego lub wzdłużnego cięcia drewna, do toczenia i produkcji wykrojów do otworów drzwiowych lub okiennych.

16 marca 2020 Wykończenie wnętrz

0 Komentarze