Sprzęt fryzjerski - czego nie powinno zabraknąć w każdym salonie kosmetycznym

24 marca 2020 Tekstylia i dekoracje

Aby salon fryzjerski mógł funkcjonować w prawidłowy sposób konieczne jest zadbanie o odpowiednie sprzęty, które pozwolą świadczyć dane usługi. Profesjonalne akcesoria fryzjerskie zapewniają wysoki komfort pracy, a także pozwalają na obsługę klientów na najwyższym poziomie. Warto zapoznać się z ofertą sklepów rozprowadzających sprzęt fryzjerki i zdecydować się na najlepsze możliwości. 

Salon fryzjerski - jakie sprzętu zakupić?

W hurtowniach fryzjerskich dostępne są najróżniejsze sprzęty i kosmetyki do stylizacji fryzur i profesjonalnej pielęgnacji włosów. Asortyment jest niezwykle szeroki. Nieustannie na rynek wprowadzone są nowe rozwiązania, z którymi warto być na bieżąco. Bez odpowiedniego zabezpieczenia salony fryzjerskie nie mogłyby odpowiednio funkcjonować.

W każdym salonie kosmetycznym powinny się znajdować następujące produkty:

  • akcesoria fryzjerskie - mowa tutaj między innymi o szczotkach i grzebieniach (istnieje wiele rodzajów przeznaczonych do różnych celów), nożyczkach (różnego rodzaju i wielkości), brzytwach, pelerynach,  fartuchach, a także klipsach, wałkach i papilotach. Trudno sobie wyobrazić codzienną pracę fryzjerów bez tych rzeczy. 
  • sprzęt fryzjerski - czyli między innymi suszarki do włosów, prostownice, urządzenia do wykonywania termoloków, sauny do włosów, prostownice itd. 
  • meble fryzjerskie - na szczególną uwagę zasługują m.in. wygodne fotele, stoliki i szafki, w których można przechowywać wszystkie potrzebne artykuły. 

Nie można także zapomnieć o potrzebnych kosmetykach do włosów. Wybór jest naprawdę wielki. Fryzjerzy w swojej codziennej pracy będą potrzebować zarówno farb do włosów, jak i odżywek, szamponów, środków do stylizacji, żeli, lakierów do utrwalania fryzur itd. Ważne żeby wszystkie produkty były najwyższej jakości i pochodziły od zaufanych producentów. 

Z uwagi na to, że w salonie fryzjerskim każdego dnia pojawia się sporo klientów, którym przeprowadzone są różne zabiegi, konieczne jest zadbanie o odpowiednią czystość i sterylność. Higiena to kluczowa kwestia! Właściciele salonów powinni posiadać miotły, odkurzacze, środki dezynfekujące oraz inne konieczne środki czystości, które przydadzą się każdego dnia. Jest to niezwykle ważne. 

Opcjonalne i obowiązkowe wyposażenie salonu fryzjerskiego 

Większość rzeczy mieszczących się w wyżej wymienionych kategoriach to obowiązkowe wyposażenie każdego salony, bez którego codzienna praca nie jest możliwa. Jednak istnieje także wiele sprzętów i akcesoriów, których posiadanie jest opcjonalne i nie ma absolutnej konieczności ich posiadania. Wiele zależy od charakterystyki danego zakładu i specyfiki usług, które są w nim świadczone. 

Warto także zaznaczyć, że w każdym salonie kosmetycznym powinna być urządzona profesjonalna recepcja. Oprócz mebli takich jak wygodne kanapy, stoliki, lada i półki, powinny się tam też znajdować konieczne sprzęty jak np. odpowiednio dobrane lampy, komputer, który ułatwi ewidencje klientów i telefon. 

24 marca 2020 Tekstylia i dekoracje

0 Komentarze