Aranżacje: biokominek wolnostojący

30 kwietnia 2021 Salon

Biokominek nie tylko będzie dodatkowym źródłem ciepła w domu, ale nada wnętrzu szczególnego uroku i luksusu. Dodatkowo biokominek ma wiele zalet, nie wymaga specjalnej pielęgnacji, nie ma potrzeby posiadania komina i nie musisz martwić się szkodliwymi oparami. Na rynku dostępna jest również szeroka gama modeli, które będą harmonijnie prezentować się w pożądanym stylu.

Co to jest biokominek?

Biokominek to nowoczesna i bezpieczna wersja kominka bez komina, który można zastosować w niemal każdym pomieszczeniu. Jak to działa? Biokominek działa na biopaliwo, które składa się z surowców biologicznych, a produkty spalania nie są bardziej szkodliwe niż opary ze świecy parafinowej. Zewnętrznie biokominek może przypominać klasyczną wersję kominka lub stworzyć nowoczesny design, który ozdobi każde wnętrze. Zasada działania jest dość prosta. Paliwo jest wlewane do zbiornika paliwa i zapalane za pomocą zapalniczki. Wełna ceramiczna służy do bezpiecznego i powolnego odparowywania paliwa.

Lokalizacja kominka

Lokalizacja kominka jest zwykle przewidziana w projekcie architektonicznym każdego budynku. Jednak biokominek możemy ustawić praktycznie wszędzie. Przede wszystkim kierujemy się zasadą funkcjonalności lokalu. Planując rozstawienie kominka, nie ustawiaj go w pobliżu drzwi lub naw, tzw. ciągów komunikacyjnych. Wyobraź sobie, że musisz kilka razy dziennie podejść blisko takiego urządzenia. Lepiej tego uniknąć i zadbać o pewne rzeczy na etapie planowanie. Zazwyczaj lokalizacja takiego źródła ciepła zależy od rur kominowych, bez których kominek nie może normalnie funkcjonować. W przypadku boikominka jest to bez znaczenia.

salon z kominkiem

Mieszkanie z biokominkiem? Poczuj swobodę aranżacji

Jako właściciel mieszkania możesz mieć kominek bez konieczności czyszczenia popiołu lub wymiany kłód drewna. To gotowe do użytku kominki etanolowe z technologią plug and play, które można ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu: w salonie lub sypialni. Jeśli chcesz, możesz również przenieść go z pokoju do pokoju. Kominki wolnostojące można ustawić jako samodzielne meble bez kontaktu ze ścianą.

Podczas procesu spalania nie wydziela się dym, popiół, sadza ani zapach. Pochodne spalania to: ciepło, para wodna i dwutlenek węgla w stężeniu zbliżonym do zawartego w wydychanym powietrzu. Nie ma też potrzeby dodatkowego źródła wentylacji. Biokominki nie wymagają corocznych przeglądów ani konserwacji przez osoby trzecie. Wkłady kominkowe na bioetanol dają różnorodne możliwości nadania wnętrzu bardzo oryginalnego designu. Całkowicie otwarty biokominek można dowolnie zaaranżować, nawet na środku pomieszczenia. Możesz także dostosować jego długość lub połączyć ze sobą kilka modułów. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach industrialnych, nowoczesnych czy loftowych, ale w sprzedaży znajdziesz też modele kominków wolnostojących, które będą stylizowane na design pasujący do wnętrz klasycznych czy nawet śródziemnomorskich. Wszystklo zależy tu od naszej fantazji i potrzeb. Dowolny jest też wybór wielkości kominka i rozmiaru samego paleniska.

Myślisz o biokominku? Zobacz inspiracje aranżacji wnętrz z biokominkeim na stronie apdinteriors-blog.com/inspirationen

30 kwietnia 2021 Salon

0 Komentarze