Mebel o którym marzy każda kobieta - toaletka

28 października 2020 Meble i oświetlenie

Pomimo tego, że zwykle nie mamy zbyt wiele czasu na poranną dbałość o urodę - toaletka wciąż cieszy się sporą popularnością wśród kobiet. W przeciwieństwie do mężczyzn, którym wystarcza zawieszone nad umywalką lustro, kobiety preferują mieć indywidualne miejsce, gdzie mogłyby wykonywać codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Taką funkcję pełni właśnie toaletka wyposażona w skrytki na różnego rodzaju drobiazgi i środki kosmetyczne. Niektóre osoby cenią sobie mebel z wieloma szufladkami, inne z kolei są zwolenniczkami minimalizmu w tym zakresie.

1. Jakie wyróżniamy rodzaje toaletek?

Jednym z rozwiązań jest klasyczna toaletka, to znaczy wykonane z drewna biureczko z kilkoma szufladkami oraz lustrem, które może być trwale przymocowane lub też dostawiane. Ci, którzy wolą nowoczesną stylistykę, mogą zdecydować się na zakup modeli wzorowanych trochę na toaletkach użytkowanych przez nasze babcie. Są one skonstruowane z innego gatunku materiału i posiadają nietypową formę blatu i lustra, np. w modnym obecnie stylu skandynawskim. Przy wyborze toaletki warto wziąć pod uwagę dominujący styl wnętrza, jak również dobrze zastanowić się nad jej wielkością i oświetleniem, jakie będzie niezbędne do zrobienia przy niej perfekcyjnego makijażu.

Istotna kwestia to miejsce lokalizacji toaletki (np. hol lub łazienka), z czym wiąże się jej różnoraki wygląd i nieco odmienne funkcje. Nie zapominajmy, że wykonywanie makijażu skutkuje powstawaniem zabrudzeń na powierzchni toaletki. Z tego powodu, gdy zwykle brakuje nam czasu na jej uporządkowanie bądź też stosujemy kolorowe kosmetyki – warto umieścić ten mebel w łazience, gdzie łatwiej będzie przeprowadzić czyszczenie.

2. Oświetlenie toaletki

Obok rozmiaru i stylu toaletki kluczowe znaczenie ma jej właściwe naświetlenie. Jest ono bowiem absolutnie konieczne do wykonania doskonałego makijażu. Dobre oświetlenie powinno cechować się następującymi właściwościami:

- naturalnością światła – jest to szczególnie ważne o poranku zimą i wieczorami, kiedy brakuje nam światła słonecznego, a także wtedy, gdy toaletka nie znajduje się bezpośrednio przy oknie;

- światło musi mieć odpowiednie natężenie – nie sprawdzą się tutaj żarówki o zbyt małej mocy, nie będą bowiem w stanie wystarczająco oświetlić naszą twarz. Niepraktyczne będą także modele energooszczędne, z uwagi na wydłużony czas osiągania docelowego natężenia;

- symetryczność oświetlenia – chodzi o to, aby źródła światła na toaletce znajdowały się po obu stronach, umożliwiając dostrzeżenie wypukłości twarzy z prawa i lewa. Użyteczna będzie opcja regulowania natężeniem światła zależnie od potrzeby i pory dnia.

3. Toaletka w stylu nowoczesnym czy klasycznym?

Każda kobieta decydująca się na zakup toaletki musi dokonać wyboru spośród modeli tradycyjnych albo nowoczesnych. Te pierwsze są masywniejsze i mają finezyjną formę, z kolei nietradycyjne meble posiadają prostszy kształt i mniejszą ilość szufladek.

Toaletka to element wyposażenia wnętrza korespondujący z urokiem kobiecości i spędzaniem czasu na codziennych ceremoniałach związanych z dbałością o urodę. Niezależnie od wybranego stylu aranżacji mebel ten stwarza warunki do relaksu i poświęcania czasu wyłącznie dla siebie. Szeroki asortyment tego rodzaju produktów ucieszy pasjonatów stylistyki prowansalskiej, minimalistycznej, czy stylu glamour.

4. Kiedy toaletka nie sprawdza się?

Po pierwsze, gdy nie nawiązuje do dominującej stylistyki. Tak więc drewniana toaletka nie sprawdzi się raczej w nowoczesnym salonie, o ile taka kombinacja nie jest celowym zamiarem architekta. I odwrotnie, nietradycyjna toaletka nie będzie się harmonijnie prezentować w pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu klasycznym. Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór modelu z kompletu albo takiego o uniwersalnym charakterze. Przykładowo, nieduża toaletka w białym kolorze dobrze wkomponuje się w wystrój większości sypialni oraz łazienek.

5. Toaletka w stylu uniwersalnym

Inna sprawa, jeśli kupujemy toaletkę do pomieszczenia, w którym brak jest spójności stylistycznej i obawiamy się popełnić błąd. Chodzi o sytuację, kiedy każdy element umeblowania reprezentuje odmienny styl. Należy wówczas postawić na klasykę, jak małe konsolki bądź biureczka o tradycyjnym wzornictwie.

Przeczytaj więcej na ladnydom.pl

28 października 2020 Meble i oświetlenie

0 Komentarze