Czy warto wybrać meble na wymiar?

27 lipca 2022 Meble i oświetlenie

Meble na wymiar czy te z katalogu? Pytanie to zadaje sobie wiele osób poszukujących mebli do swoich wymarzonych czterech kątów. Jednym z czynników decydującym o wyborze umeblowania domu lub mieszkania z pewnością jest koszt danego rozwiązania, jak również jakość jego wykonania oraz funkcjonalność. W tym artykule przedstawimy zalety i wady zarówno mebli na wymiar jak i łatwodostępnych mebli z katalogu.

Zalety i wady mebli z salonu meblowego

Wystawy w salonach meblowych są pełne różnego rodzaju mebli - zarówno tych do pokoju, salonu, kuchni czy łazienki. Sklepy oferują dopasowanie kolorów frontów czy zmianę blatów znajdujących się na wystawie. W wielu miejscach dostępne są także punkty projektowe, które na podstawie wymiarów pomieszczenia dobierają ilość modułów i ustawienie danej zabudowy. Wszystko to, aby zatrzymać danego klienta i sprawić, by zakupiony przez niego zestaw mebli, najlepiej jak tylko to możliwe, spełniał jego oczekiwania.

Z pewnością dużą zaletą mebli z katalogu jest ich łatwa dostępność, duży wybór biorąc pod uwagę ilość sklepów oraz krótki czas realizacji. Od wyboru danego zestawu mebli firma potrzebuje często kilku dni na ich transport oraz montaż u klienta, co jest często dodatkową usługą. Meble te są także tańsze w porównaniu do tych wykonywanych na wymiar.

Biorąc jednak pod uwagę funkcjonalność, nie zawsze możliwe jest takie dobranie modułów, aby w pełni zagospodarować daną przestrzeń. Zauważyć to można szczególnie w przypadku kuchni - dostępnych kilka szerokości szafek sprawia, że często mimo pomocy projektanta obecnego w salonie pozostaje niezagospodarowany obszar. Ponadto standardowe wymiary sprawiają, że w przypadku wysokich pomieszczeń pozostaje duża niezagospodarowana pustka nad górnym rzędem szafek.

Meble na wymiar - dopasowane do indywidualnych potrzeb

Meble na wymiar to przede wszystkim funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb Klienta. Decydując się na indywidualny projekt możemy być pewni, że każdy centymetr przestrzeni w naszym mieszkaniu zostanie dokładnie przemyślany i zagospodarowany. Jest to duża zaleta zarówno w przypadku małych jak i dużych mieszkań - w tych pierwszych zyskujemy maksymalne wykorzystanie tak cennego w tym przypadku metrażu, z kolei w większych mieszkaniach nie borykamy się z problem zbyt dużych niewykorzystanych płaszczyzn.

Wybierając meble dedykowane do kuchni możemy określić liczbę niezbędnych dla nas szuflad, półek czy szafek oraz wyposażyć je w dodatkowe systemy ułatwiające, chociażby korzystanie z szafek narożnych. Indywidualnie dopasowana jest także wysokość blatu czy sposób otwierania szafek - możemy wybrać tradycyjne uchwyty, frezowanie we froncie lub gładkie powierzchnie z systemem TIP ON. W garderobie czy szafie często wybierane są zabudowy sięgające do samego sufitu, co zapewnia pełne wykorzystanie przestrzeni. Do tego drążki na odpowiedniej wysokości ułatwiające korzystanie z garderoby domownikom to kolejna pozytywna cecha mebli na wymiar.

Czas realizacji jest jednak dłuższy niż w przypadku standardowych mebli z katalogu - po wstępnym zapoznaniu się z oczekiwaniami Klienta tworzony jest projekt i wizualizacje. Następnie po ich akceptacji dana stolarnia przystępuje do zamawiania potrzebnych materiałów, a kolejno ich przygotowywania do danego zamówienia. Sam proces montażu jest końcowym, lecz bardzo ważnym etapem produkcji. Od niego zależy ostateczny wygląd danego pomieszczenia.

Comodo Meble - projektowanie, wykonanie i montaż mebli na wymiar

Comodo Meble to lubelska firma zajmująca się wykonywaniem i montażem mebli dedykowanych, specjalizująca się szczególnie w meblowaniu całych mieszkań i domów. Inspiracja włoskim designem sprawia, że meble ich autorstwa wyróżniają się na rynku pod względem jakości wykonania jak i samych materiałów wykorzystywanych w produkcji mebli. Każdy projekt jest unikatowy, a ostateczny produkt jest efektem wieloetapowej współpracy z Klientem. Ponadto firma zapewnia także opiekę i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny - nieczęsto spotykany w ofercie innych firm.

Wybierając stolarnię odpowiedzialną za wykonanie mebli na wymiar do naszego domu lub mieszkania, warto skorzystać z usług renomowanej marki, której realizację można zobaczyć na wystawie lub w galerii internetowej. Duża ilość zakończonych sukcesem projektów oraz pozytywne komentarze świadczą o profesjonalizmie danej firmy.

Artykuł partnera

27 lipca 2022 Meble i oświetlenie

0 Komentarze