Trendy we wnętrzach w 2023 roku - jakie są trendy?

11 maja 2023 Wykończenie wnętrz

Co jest modne w 2023 roku? W 2023 roku popularne jest art deco, sztuka kontrastu i powrót do świata natury. Zmienia się także rola światła. Oto najnowsze trendy w 2023 roku.

Wygoda, funkcjonalność i świadomy wybór od dawna są priorytetem. Chcemy, aby nasze wnętrza były oazą spokoju i komfortu zarówno dla ciała, jak i umysłu. Nadal będziemy stawiać na minimalizm, ale dodawać odważne dodatki w różnych stylach i kolorach.

Powrót do natury

Kolory natury takie jak beż, drewno i zieleń zawsze będą w modzie. W 2023 roku nadal będziemy wybierać meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, cegła, kamień czy terakota.

Więcej do przeczytania na https://domowewnetrza.pl/inspiracje/byvj/modne-kolory-wnetrz-co-bedzie-na-topie-w-2023-roku.html

Art deco i kontrast

Minimalizm z eleganckim stylem, a także nawiązania do modernizmu. Art deco przeżywa swój powrót w salonach. Widać to przede wszystkim w połączeniu między jasnymi, naturalnymi kolorami a mocnym kolorem w meblach i dodatkach, a także w złotych akcentach.

Art deco to styl wybierany przez osoby, które kochają unikatowe meble i dodatki. Od ceny ważniejsza jest jakość wykonania. Jak można oswoić ten styl? Michał Kichler mówi, że ważne jest, aby wybierać kontrasty, np. mat i połysk lub biel i czerń. Dodaje, że kontrast to świetny sposób na urozmaicenie wnętrza.

Salon

Światło: Zmienia swoją rolę

Oświetlenie, jako część wystroju wnętrz, jest kluczowym elementem w 2023 roku. Będziemy skupiać się na komforcie, spokoju i własnym samopoczuciu. Oświetlenie jest ważne nie tylko dla rozświetlenia przestrzeni, ale także dla ustawienia nastroju. Temperatura barwowa światła i sposób jego doboru mogą mieć znaczący wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Sprawiają również, że wnętrze wygląda okazale i niepowtarzalnie. Znaczenie oświetlenia zaczęli doceniać klienci indywidualni, a także producenci mebli i projektanci wnętrz.

Światło ma mieć charakter otoczenia. Jaki jest tego efekt? Widzimy jedynie świetlistą poświatę, a nie konkretne źródło światła. Umożliwiają to między innymi asymetryczne listwy LED, które elegancko podświetlają meble.

Szklane witryny, które są zarówno inspirowane art deco, jak i wciąż popularnymi projektami loftowymi, będą trendem w salonach na rok 2022. Jaki jest sekret stylowej witryny? Oświetlenie jest ważne, aby podkreślić wnętrza, takie jak książki. Popularne są również kryształy i rękodzieło.

Trendy wnętrzarskie 2023: ogólne zasady i podsumowanie

Projektując urokliwe wnętrza, powinniśmy kierować się zasadami przestrzeni, komunikacji i swobody ruchu. Zgodnie z nowym i popularnym japońskim designem, ważne jest pozbycie się bałaganu. Przypadkowe bibeloty zastąpić przemyślanymi, idealnie dobranymi dodatkami, takimi jak piękny wazon lub szklana patera, czy świeca zapachowa.

Kolor to konieczność w modnych wnętrzach. Stawiajmy na naturalne materiały i meble vintage, ale nie bójmy się wracać do przeszłości. Czerpmy inspiracje ze stylu japońskiego, hygge i skandynawskiego designu, ale pamiętajmy też o własnych potrzebach i gustach. Ogarnijmy kontrolowany chaos i pozwólmy, by eklektyczne wnętrze odzwierciedlało styl życia Twojej rodziny.

11 maja 2023 Wykończenie wnętrz

0 Komentarze