Ozdoby choinkowe DIY - zrób to sam!

30 listopada 2020 Tekstylia i dekoracje

Okres świąt dla większości z nas, to niezwykle magiczny czas, w którym chcemy, aby każdy, najmniejszy nawet element i szczegół dopieszczony był do perfekcji. Na pewno ozdoby bożonarodzeniowe odgrywają niezwykle ważną rolę. Takie, które oferują nam sklepy, mogą mieć wszyscy, ale jeśli zależy nam na oryginalnych, pomysłowych i ciekawych ozdobach - można zrobić je samodzielnie. Od dłuższego już bowiem czasu DIY cieszy się bardzo dużą popularnością.Co można zrobić samodzielnie?Tak naprawdę ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Możemy postawić na piękne ozdoby, które znajdą się zarówno w naszych czterech kątach, jak również i w naszej przestrzeni ogrodowej. Piękne choinki z różnorodnych materiałów, bombki, łańcuchy choinkowe, a także skarpety, stroiki czy piękne wieńce. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Jedno jest pewne - wszystko to, co zrobimy samodzielnie i w co włożymy ogrom serca, na pewno będzie wyglądało perfekcyjnie i stworzy w takim miejscu niepowtarzalny, świąteczny klimat. Prezenty zrobione samodzielnie, mogą być i ozdobą dla naszych domów i idealnym prezentem dla kogoś nam bliskiego. 

Ciekawe pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe DIY 

Choinka bożonarodzeniowa

Bez wątpienia symbolem świąt jest choinka. Czy wyobrażamy sobie święta bez przystrojonego drzewka? Z pewnością nie! Wcale nie trzeba stawiać na tradycyjną choinkę z igłami, ale można wykonać ją samodzielnie. Wcale nie trzeba ozdób ze sklepów, jakie mają wszyscy, ale można postawić na takie, które zrobimy sami z dowolnych materiałów. I wcale nie potrzeba wielkich zdolności, by taką piękne ozdoby na święta wykonać.

Świąteczne skarpety

Skarpety, w które Mikołaj pakuje prezenty stanowią bardzo często wybieraną już tradycję w polskich domach. I choć moda ta przywędrowała do nas z Ameryki, sami bardzo chętnie ją praktykujemy. Nie musimy kupować jednak długich skarpet w sklepie, ale możemy postarać się wykonać je samodzielnie. Ciekawe materiały, własnoręcznie wykonane z wełny wzory, liczne guziki, naklejki i inne świąteczne dodatki. Pomysłów jest naprawdę bardzo dużo. * świąteczne łańcuchy i wieńce Łańcuchy, to idealna propozycja, jeśli chodzi o samodzielnie wykonane ozdoby na choinkę. Dzieci robią je z przyjemnością, a dorośli chętnie im w tych pracach pomagają. Jeśli zaś chodzi o wieńce, tutaj kluczowe znaczenie ma na pewno świerk, trochę świątecznych ozdób i innych dodatków, by można było wyczarować prawdziwe cuda. Powieszony na drzwiach lub w centralnej części domu, z pewnością będzie wyglądał perfekcyjnie.

Ozdoby z szyszek

Niezwykle ciekawym wyborem są na pewno także szyszki, które nie tylko sprawią, że dom będzie pachniał, ale dzięki którym będzie można wykorzystać je do oryginalnych i pomysłowych ozdób. Szyszka dodana do stroika na stole, czy szyszki na choince z dodatkiem brokatu, z pewnością będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Leśne lampiony

Ekologiczne, naturalne, piękne i bardzo efektowne. Takie właśnie mogą być leśne lampiony, które z pewnością prezentować będą się dużo bardziej okazale, niż te, kupione w sklepie. Do ich stworzenia można wykorzystać słoiki, świerk, szyszki, gałązki i świeczki light. Na zewnątrz jutowy sznurek i całość wyglądać będzie po prostu perfekcyjnie. 

A oprócz tego, warto postawić także na girlandy, świąteczne origami, Mikołaja, aniołki czy gwiazdki. Wszystko może przybrać magiczny wygląd, jeśli tylko włożymy w to trochę serca.

Zobacz pomysły na ozdoby choinkowe DIY na ladnydom.pl

30 listopada 2020 Tekstylia i dekoracje

0 Komentarze