Segregatory nie tylko do biura

25 marca 2020 Tekstylia i dekoracje

Segregatory powszechnie kojarzą się z biurami i ogólną organizacją dokumentów. Jednakże ich zastosowanie może być znacznie szersze i niejednokrotnie zaskakujące, o czym postaramy się przekonać w niniejszym artykule.

Segregator

Segregator to nic innego jak specjalnie zaprojektowane, sztywne okładki wykonane z kartonu bądź plastiku z systemem umieszczania dokumentów umieszczonych w koszulkach z odpowiednimi perforacjami lub uprzednio przedziurkowanych. Klasycznie systemem umożliwiającym przechowywanie dokumentów są umieszczone wewnątrz ringi. Ponieważ dostępne na rynku segregatory są zróżnicowane pod względem wielkości i pojemności, umożliwiają przechowywanie nie tylko dokumentów ale i zdjęć, nośników danych, tarcz z tachografów i wielu innych. Ogólna definicja segregatora tu przedstawiona pasuje do większości obecnych na rynku segregatorów, mimo że ich stosowanie nie ogranicza się wyłącznie do wskazanych wyżej celów.

Różnorodność segregatorów

Dobry segregator powinien przede wszystkim dawać możliwość szerokiego wykorzystania. W związku z powyższym, na rynku spotkamy się m. in. z segregatorami panoramicznymi, wykorzystywanymi m. in w pokazach materiałów szkoleniowych. Wyposażone zostały one w specjalne kieszenie na grzbietach, które umożliwiają m. in. umieszczanie tam materiałów informacyjnych.
Odpowiednio dobrany segregator zapewnia swobodę korzystania i łatwość zarchiwizowania przechowywanych w nim materiałów. Do przechowywania rzeczy w formacie A4 warto zdecydować się na duży segregator. Natomiast mniejsze dokumenty czy nośniki danych, warto przechowywać w segregatorach o odpowiedniej do tego wielkości.
Wśród rozmiarów segregatorów królują klasyczne A4. Mimo to nie wyczerpują one dostępnej listy. Do większych materiałów zostały przystosowane segregatory o formacie A3, natomiast do mniejszych rzeczy, idealnie sprawdzą się formaty A5. Dodatkowo możemy spotkać się z ofertą niestandardową, w niewielkich formatach A6 lub większych, przekraczających wspomniane A3.

Segregator biurowy – zaleta każdego mieszkania

Przechodząc do obiecanej części niestandardowego zastosowania segregatorów, należy przede wszystkim wskazać, że jest to ukryty atut każdego mieszkania. Przy zastosowaniu segregatora można uporządkować kuchnię czy efektywniej uporządkować garderobę.

Segregator w kuchni

Segregatory metalowe są idealne do przechowywania desek do krojenia, papieru do pieczenia czy wiecznie ginącego papieru śniadaniowego. To również idealny sposób na ukrycie puszek z różnymi przyprawami.

Segregator w łazience

Kolorowy segregator w łazience nie tylko ożywi jej wnętrze, ale pozwoli na uporządkowanie niesfornych kosmetyków i innych przyborów. Co bardziej kreatywni używają segregatora w łazience jako schowka na lokówki, prostownice i suszarki.

Segregator w garderobie

Przezroczysty segregator to idealne miejsce na przechowywanie portfeli i małych torebek. Znajduje swoje zastosowanie również w przechowywaniu biżuterii, a także lekkiego obuwia jak klapki plażowe.

Podsumowanie

Jak widać, segregator, który z pozoru wydawał się przyborem służącym do przechowywania wyłącznie dokumentów, okazuje się wdzięcznym elementem umożliwiającym skuteczną i fantazyjną organizację wszelkiego rodzaju rzeczy, a jego wykorzystanie uzależnione jest wyłącznie od naszej fantazji.

Zobacz ofertę segregatorów w sklepie internetowym Lobos

25 marca 2020 Tekstylia i dekoracje

0 Komentarze