Sześć wskazówek dotyczących wyboru idealnej sofy

19 lutego 2020 Salon

Jak wszystko inne w tej epoce niekończącego się wyboru, wybór sofy wydaje się nie mieć końca. Możesz myśleć, że wiesz dokładnie, czego chcesz, ale kiedy pójdziesz do sklepu lub przeglądasz zdjęcia online, style, kształty i możliwości dostosowania mogą być przytłaczające. Zaoszczędź sobie czasu, pieniędzy i poczucia winy potencjalnego nabywcy i wykorzystaj te wskazówki, aby uzyskać jasne wyobrażenie o tym, czego chcesz (i czego potrzebujesz!) zanim zaczniesz polować.

1. Najpierw zastanów się nad rozmiarem.

Jeśli masz większy pokój dzienny, musisz zdecydować, ile dokładnie chcesz, aby twój pokój dzienny wypełnił się kanapą. Chcesz dołączyć więcej sof lub krzeseł? Chcesz stolik do kawy? Jeśli tak, to chyba najbardziej odpowiednia jest prosta sofa lub taka z lekkim kształtem litery L. Jeśli szukasz sofy, która będzie stanowić centrum Twojego salonu, poszukaj okrągłych kształtów kanapy, które zajmują nieco więcej miejsca i oferują dużo przestrzeni.

Jeśli masz mały salon, to pewnie potrzebujesz mniejszej kanapy. Przy mniejszej ilości miejsca, każda kanapa będzie w centrum uwagi, dlatego ważne jest, aby wybrać coś, co jest praktyczne, ale także ma mocną konstrukcję, która wspiera i uzupełnia resztę pomieszczenia.

2. Zadecyduj dokładnie, w jaki sposób należy ustawić kanapę.

Udana organizacja przestrzeni życiowej zaczyna się od analizy Twojego stylu życia. Co ty robisz najbardziej w tym pokoju? Lubisz się relaksować przed telewizorem? Upewnij się, że twoja kanapa jest skierowana w tę stronę. Lubisz organizować gry lub wieczory winiarskie? Stwórz półokrąg (lub nawet pełne koło) wokół centralnego stołu.

Czy twoja rodzina korzysta z salonu do wypoczynku, relaksu i czytania? Otocz swoją sofę krzesłami i poduszkami, aby stworzyć wiele miejsc siedzących, które mogą być używane indywidualnie lub jako duża grupa.

3. Określ, jaki kształt najlepiej pasuje do danego pomieszczenia

Teraz, gdy ustaliłeś już funkcję swojej sofy, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jaki kształt pomoże jej w tym celu. Czysty kształt litery L jest idealny dla otwartych przestrzeni, które muszą być podzielone - np. oddzielenie salonu od jadalni.

Okrąglejszy kształt jest nieco bardziej odpowiedni dla mniejszej sali, która ma służyć jako miejsce spotkań dla grup osób, ale może być również idealny dla sali medialnej.

Jeśli chcesz używać więcej krzeseł i stołów w swoim salonie, kanapa lub leżanka mogą być dobrą alternatywą dla tradycyjnej kanapy. Nadal oferuje miejsca siedzące dla kilku osób, ale jest kompaktowy i może funkcjonować jako bardziej wyrafinowana wersja futona.

4. Materiały amortyzujące 

Który z nich jest dla ciebie najlepszy? Estetyka jest ważna, ale funkcjonalność jest kluczem do wyboru materiału na sofę. Wielu z nas, którzy chcieliby poczęstować się pluszową, białą sofą zamszową - są tacy piękni, ale i tacy niebezpieczni. Suede może być złym wyborem, jeśli masz zwierzęta domowe lub małe dzieci, które będą powodować poważne szkody.

Skóra - zwłaszcza w ciemniejszych kolorach - jest stylowa w całej okazałości, na ogół dobrze się nosi z wiekiem i jest stosunkowo łatwa do czyszczenia.

Inną możliwością jest podjęcie decyzji o pokryciu kanapy materiałem zewnętrznym. Wiele firm nosi obecnie tkaniny Sunbrella, które są odporne na plamy, wodę i blaknięcie od słońca. Wiele firm zajmujących się meblami zewnętrznymi posiada również leżaki i leżanki, które są tak proste i klasyczne w wyglądzie, że mogą być z łatwością używane w pomieszczeniach zamkniętych.

5. Wybierz styl, który będzie uzupełnieniem Twojego domu

Znalezienie własnego stylu może być trochę trudne, ale trzeba podążać za własnym wyczuciem, wybierając typ sofy, która będzie naturalnie pasować do domu. Jeśli Twój styl jest elegancki i nowoczesny, wybierz coś, co odzwierciedla to w czystych liniach i dramatycznych kolorach.

Jeśli Twój dom jest eklektyczną mieszanką kolorów i wzorów, kanapa, która łączy w sobie kilka stylów (np. kanapa vintage reupholstered z kolorowym materiałem lub bardziej nowoczesny kształt z tradycyjnymi akcentami) może być doskonałym wyrazem Twojego smaku.

Jeśli Twój wygląd jest nieco bardziej tradycyjny, klasycznie skonstruowana sofa w trwałej i neutralnej tkaninie przejdzie próbę czasu i będzie dobrze współpracować z różnymi kolorami i uzupełnieniami.

6. Wybierz kolor: jasny, drukowany czy neutralny?

Renowacja mebli stała się stosunkowo niedrogą opcją dla każdego, kto chce spersonalizować mebel. Nie bójcie się wybrać kanapy z zabawnym lub niepowtarzalnym nadrukiem! Może on dodać zaskakująco osobistego charakteru i szybko zmienić charakter całego pomieszczenia.

19 lutego 2020 Salon

0 Komentarze