Pokój nastolatka - jak urządzić go funkcjonalnie?

18 maja 2020 Pokój dziecka/młodzieżowy

Każdemu z nas zależy na tym, aby mieszkanie było zaaranżowane wygodnie i komfortowo. Duże znaczenie odgrywa również pokój nastolatka. Meble młodzieżowe powinny więc spełniać wysokie wymagania dorastających dzieci. Duży wybór pozwoli dopasować meble pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

Meble drewniane do pokoju młodzieżowego

Dostępne są różne modele szaf, proste dwudrzwiowe, a także szafy narożne z drewna, których największą zaletą jest pojemność. Drewno jest ponadczasowe i dobrze wpisuje się w niemal każdą aranżację. Godne polecenia są łóżka z budowanymi regałami oraz zintegrowanym biurkiem, co pozwala dobrze wykorzystać potencjał nawet małego pomieszczenia. Praktyczne regały, wiszące półki, a także komody nadadzą spersonalizowanego charakteru. Wiele wariantów kolorystycznych pozwoli dobrać meble zarówno dla chłopaka jak i dla dziewczyny. Drewniane meble do młodzieżowego pokoju to ponadczasowy wybór, który pozostaje niezawodny mimo upływu czasu. Ich design odbiega od klasycznych meblowych zestawów dziecięcy jednak zachowuje pewne normy i standardy, które są ważne zarówno w przypadku małych dzieci jaki nastolatków.

Podziel pokój na strefy

Warto podzielić pokój na strefy, aby był maksymalnie funkcjonalny. Jak się do tego zabrać? Trzeba przede wszystkim wygospodarować odpowiednie miejsce do nauki czyli stworzyć ergonomiczne stanowisko dobierając odpowiednie biurko i krzesło. Najlepiej ustawić je tak, aby dostęp światła dziennego w strefie nauki był jak najbardziej naturalny. To dobrze wpływa na samopoczucie i zwiększa koncentrację.

Regały i półki, na których są przedmioty szkolne, podręczniki, czy inne lektury powinny być blisko strefy nauki, aby wszystko znajdowało się pod ręką. Będą też dobrym miejscem na wyeksponowanie kolekcji płyt czy przedmiotów, które nawiązują do pasji nastolatka. Pojemne i praktyczne szafki to kolejny nieodłączny element młodzieżowego pokoju oprócz ubrań powinny pomieścić inne osobiste rzeczy. Ważna jest również strefa odpoczynku, w której znajduje się łóżko z wygodnym materacem, a czasami również fotel i stolik. To umeblowanie, które będzie przyjazne również dla gości nastolatka.

Szukasz inspiracji na meble młodzieżowe ? Zobacz więcej na https://dedekids.pl/products-categories/meble-mlodziezowe >>

Pokój przyjazny i komfortowy

Niebagatelną rolę odgrywa dobre oświetlenie i jego odpowiednia barwa. Pełni nie tylko rolę użytkową, ale też dekoracyjną. Niezastąpiona jest lampka na biurku, nocna lampka obok łóżka, a ogólne oświetlenie powinno zapewniać optymalną jasność w pokoju.

Pokój nastolatka to miejsca w którym musi czuć się bezpiecznie. To azyl, który stanowi fundament dla jego rozwoju, dlatego tak ważne jest zapewnienie w tym miejscu komfortu i odpowiednich warunków. Ze względu na coraz większe wymagania w szkołach, warto pamiętać o doskonałej organizacji, która sprawi, że nauka stanie się przyjemniejsza. Ważny jest również sen, który ma istotne znaczenie jeśli chodzi o zdrowie i regenerację ciała oraz umysłu. Tak więc aranżacja pokoju nastolatka to nie tylko rozmieszczenie mebli i pomalowanie ścian, ale stworzenie warunków do prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego, co oznacza łatwiejszy start w dorosłe życie. 

18 maja 2020 Pokój dziecka/młodzieżowy

0 Komentarze