Trendy łazienkowe 2020 – jak dobrać fugę do najpopularniejszych wzorów płytek?

24 lutego 2020 Łazienka

Początek nowego roku to oczywiście czas, gdy pojawiają się również modne kierunku w branży wnętrzarskiej. Niektóre z nurtów przybierają na sile, a inne będą miały charakter przede wszystkim formę odmiennej wersji. Możliwości jest sporo, wśród tych rożnych propozycji, które się pojawiają sa między innymi takie, które oparte zostają o naturalne inspiracje. Drugą młodość przeżywa lastryko, pojawia się heksagon. Warto zapoznać się jakie obecnie są proponowane nam rozwiązania do wnętrz.

Płytki imitujące beton – jaka fuga do nich pasuje?

Beton już dawno jest znany fanom modnych wnętrz. To w 2020 roku będziemy mogli zobaczyć mniej surowe, bardziej udomowione i stonowane. Pojawiają się wzbogacone ciepłe beże, odcienie cappuccino, co daje więcej poczucia przytulności i będzie nawiązaniem do koncepcji biophilic design w której głównie będzie się stawiać na inspiracje z przyrody. Stłumione szarości cementu w formie XL stworzą jednolite połaci ścian i podłóg.

Jaka więc fuga będzie tutaj odpowiednia?

Spoina, która pasuje do betonowych powierzchni musi umiejętnie wtopić się w tło i dawać wrażenie jednolitej tafli. Dlatego najlepiej będzie sięgać po warianty bliskie odcieniom podobnym do kolorów płytek. Wtedy będzie można również liczyć na to, że takie elementy faktycznie dobrze będą się prezentować.

Jak dobrać kolor fugi do płytek?

Duże formaty, heksagony i cegiełkiTrendy na nowy rok to również bardzo wiele inspiracji geometrycznych. Pojawiają się te owalne, faliste kształty a kończy się na prostokątach czy heksagonach. To takie wzory, które porządkują przestrzeń, potęgują wrażenie otwartości i tworzą wnętrze proste i przejrzyste a jednocześnie są mniej surowe i ascetyczne. Wszystko w ramach modnego minimalizmu w ramach aranżacji. Odcień fugi należy będzie dopasować do wielkości płytki a także stylu danego pomieszczenia. Zazwyczaj są dwa wyjścia. Pierwsze bazuje na połączeniach, które są wspólne z całymi aranżacjami.

Takie zestawienie wypada dobrze w przypadku płytek rektyfikowanych, a także kafelków betonowych a także tych, które będą montowane w mniejszych pomieszczeniach. Stylistycznie stworzy się w ten sposób faktycznie ład i będzie można uzyskać dobry klimat danego wnętrza. Jeśli chcemy podkreślić to jak płytki się prezentują i ich motyw powinniśmy także postawić na kontrastujące fugi. Białe, kremowe alternatywy będą dopełniać tonacje brązu, cynamonu czy czerni.

Płytki drewnopodobne i styl naturalny – modna łazienka w 2020 roku

Wśród tych modnych form jest obecnie natura, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że płytki drewnopodobne i pojawiają się coraz częściej. Wykorzystując taką płytkę faktycznie można oczekiwać, że będzie to dobre rozwiązanie, które będzie tworzyło wrażenia naturalnej łazienki. Takie płytki będzie można wprowadzić do łazienki i uzyskać również wrażenie stworzenia wnętrza, które skutecznie nawiązuje do klimatu SPA. W tym przypadku również będzie trzeba zadbać o dobranie fugi, ponieważ to właśnie dzięki niej osiągnie się perfekcyjną spójność oraz harmonię. Dlatego szukając płytek trzeba będzie jednocześnie zastanowić się nad tym jaka fugą zostaną one uzupełnione.

24 lutego 2020 Łazienka

0 Komentarze