Jak urządzić małą łazienkę? Poradnik

24 lutego 2020 Łazienka

Mała łazienka to często problem w wielu blokach. Czasem nie mamy wpływu na jej wielkość, ale możemy myśleć o ciekawej aranżacji. Projektowanie niedużej przestrzeni bywa sporym wyzwaniem dla architektów. Na paru metrach kwadratowych trzeba bowiem przygotować również odpowiednie meble i konieczną armaturę. Pojawia się pytanie o to czy faktycznie będzie to możliwe. Chcemy udowodnić że faktycznie dzięki dobrzej organizacji i sprytnym rozwiązaniem można tworzyć ładne i funkcjonalne wnętrze.

Nie trzeba przy tym rezygnować z własnych potrzeb i kreacyjnych fantazji. Wanna czy prysznic na pewno na tym małym anturażu mogą być dobrze zaplanowane. Dzięki odpowiedniej estetyce uda się zorganizować miejsce dopasowane do stylu życia i ulubionej estetyki.

Po pierwsze – organizacja

W każdej łazience znaczenie ma organizacja. Nie ma znaczenia czy mamy wielki kąpielowy pokój czy małą łazienkę w bloku to najważniejsze będzie przechowywanie oraz czynności codzienne, które będziemy tam wykonywać. Oczywiście taka łazienka jako, że nie będzie zbyt duża będzie trzeba liczyć się z tym, że musi być ona odpowiednio zaplanowana. Tylko wtedy bowiem będzie można oczekiwać, że uda się tam wszystko zmieścić. W takiej łazience wiadomo, że każdy będzie gromadził sporo różnych przedmiotów czy kosmetyków więc jej odpowiednie planowanie będzie faktycznie bardzo ważne. Jeśli będzie można zmieścić różne rzeczy i będzie można je schować to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu taka łazienka będzie wyglądała na bardziej uporządkowaną a ta kwestia będzie miała faktycznie duże znaczenie.

Wanna czy prysznic do małej łazienki?

Gdy będzie się planować małą łazienkę niekiedy rezygnujemy z marzeń na rzecz praktycznych rozwiązań. Sądzimy błędnie, że komfortowa wanna może być tylko w dużych łazienkach i pokojach kąpielowych i dlatego wybieramy kabiny prysznicowe. Oczywiście to bardzo dobra opcja, ale nie zawsze będziemy chcieli faktycznie kabiny bo lubimy prawdziwe kąpiele. Jeśli ktoś jest zwolennikiem wanny to jeśli tylko będzie chciał to będzie można przygotować sobie atrakcyjny projekt, w ramach którego będzie można również zaplanować odpowiednio wannę, która będzie się w takie wnętrze dobrze wpisywać. Współczesne wzornictwo jest faktycznie tak bogate, że wychodzi naprzeciw różnym potrzebom i oczekiwaniom. W ten sposób faktycznie tworzone są rozwiązania kompaktowe, urozmaicone, różnorodne.

Jaka armatura do małej łazienki?

Jednak wanna czy też prysznic to nie jedyna armatura jaką znajdziemy w łazienne. Trzeba także postawić na umywalke i toaletę i tutaj również można szukać takich rozwiązań, które będą się wpisywać w nieduże wnętrza i faktycznie się tam ładnie prezentować. Obecnie stawia się również na takie umywalki, które umieszcza się w blacie szafki i tym samym zyskuje się przestrzeni. Co liczy się w małej łazience?W małe łazience to co będzie najważniejsze to oczywiście rozplanowanie przestrzeni. Wszystko musi tam mieć swoje miejsce, wtedy faktycznie będzie można liczyć na to, że wnętrze będzie się dobrze prezentować a jednocześnie będzie również jak najbardziej praktyczne.  

24 lutego 2020 Łazienka

0 Komentarze