Jak urządzić małą łazienkę z wanną i prysznicem?

7 grudnia 2021 Łazienka

Choć wykorzystanie małej łazienki może być trudne, istnieje kilka sprytnych pomysłów, które można zastosować. Jednym z nich jest wanna wolnostojąca. Chociaż wanny te są zazwyczaj duże, dostępne są także mniejsze wersje. Poza tym wanna wolnostojąca może dodać łazience stylu. Zamiast zagracać podłogę, spróbuj zastosować ścienne szafki do przechowywania. Regał rattanowy może nadać pomieszczeniu klimat bohemy. Szafka w stylu vintage może nadać pomieszczeniu bardziej klasyczny wygląd.

Jeśli sufit jest niski, warto pomyśleć o półkach wpuszczanych, aby stworzyć wrażenie wysokości. Pomoże to optycznie powiększyć przestrzeń. Ponadto możesz wybrać styl, który charakteryzuje się pionowymi liniami. Możesz na przykład użyć tapety w paski lub z nadrukiem, aby dodać łazience wizualnej wysokości. Praktycznym, ale stylowym rozwiązaniem jest wanna z prysznicem. Nie zabiera miejsca w łazience, a dodaje stylu.

Półka lub drabinka pod prysznicem to kolejny sprytny sposób na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w małej łazience. Można je wykorzystać do przechowywania akcentów dekoracyjnych, ręczników lub środków czystości. Aby utrzymać przestrzeń wolną od bałaganu, należy ją oczyścić. Łazienka to miejsce, w którym musisz używać swoich produktów łazienkowych. Pozostałe rzeczy, których nie potrzebujesz, powinny być przechowywane w sypialni lub w pralni. Nie musisz mieć dużej przestrzeni do przechowywania przyborów toaletowych i ręczników.

Mała łazienka z wanną

Zamontowanie toalety ściennej i szafek ściennych pozwoli zwolnić miejsce na podłodze i optycznie powiększyć pomieszczenie. Lustro zamontowane w podłodze na najdłuższej ścianie również sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Utrzymanie mebli w tym samym schemacie kolorystycznym również doda łazience osobowości. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się przestronne i zachęcające. Umywalka narożna może być idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz stworzyć przestrzeń, którą można wykorzystać do przechowywania.

Naturalne akcenty mogą dodać wizualnej atrakcyjności małej łazience. Oprócz roślin można również wykorzystać zieleń. Aby dodać piękna małej łazience, można wykorzystać wężowidła i orchidee. Alternatywnie można zastosować świetlik dachowy. Szafka wisząca z półkami i schowkami to świetny sposób na to, aby mała łazienka wyglądała na bardziej przestronną. Można ją ozdobić tapetą, aby stworzyć dekoracyjny akcent. Wzór ścian powinien pasować do reszty pomieszczenia.

Aby zaoszczędzić miejsce, należy unikać instalowania pralki w małej łazience. Pralka może być umieszczona w kuchni, a jeśli już tam jest, można ją wbudować w piwnicę. Podobnie drugą umywalkę można zainstalować w osobnym miejscu lub nawet w innym pomieszczeniu. Wszystkie te rozwiązania są funkcjonalne, a jednocześnie piękne. Łazienka powinna być przedłużeniem kuchni. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, należy wybrać projekt z kuchnią.

7 grudnia 2021 Łazienka

0 Komentarze