5 innowacyjnych rozwiązań do kuchni, które ułatwią Ci codzienne życie

19 listopada 2022 Kuchnia

Nie możesz znaleźć zakupionego produktu w czeluściach swoich kuchennych szuflad i szafek. Dzięki tym 5 wskazówkom dotyczącym wyposażenia kuchni będziesz mógł przyrządzać potrawy dla smakoszy.

Kuchnia to miejsce, w którym w tradycyjnym wyobrażeniu przygotowuje się posiłki. Dziś jej rola jest bardziej znacząca. W nowoczesnych mieszkaniach kuchnia może służyć jako miejsce rozrywki dla rodziny i przyjaciół lub jako przestrzeń do pracy. Jej wyposażenie powinno być dostosowane do Twojego stylu życia, niezależnie od tego, jak ją wykorzystasz.

Warto zastanowić się, jak umeblować kuchnię, nawet jeśli dopiero zaczynasz planować. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania kuchni.

  • Wielkość pomieszczenia
  • Alternatywne możliwości przechowywania produktów (np. spiżarnia, piwnica),
  • Zwyczaje i styl życia domowników.

1. Nowoczesna kuchnia: Rozwiązania do przechowywania produktów spożywczych

Wnętrze kuchni odgrywa ważną rolę w przechowywaniu żywności. Nie chcesz, aby Twój czas był marnowany na szukanie składników w szafkach kuchennych, jeśli przygotowujesz rodzinną carbonarę lub pizzę. Jakie miejsce powinny zająć artykuły spożywcze w takim przypadku? Mała spiżarnia na środku kuchni to ciekawy pomysł, do którego każdy z domowników ma szybki dostęp.

W kuchni o standardowych wymiarach każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Wewnętrzne szuflady w szafkach gospodarczych pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W szafce znajdziesz wiele wysuwanych szuflad, które można otworzyć. Szuflady te służą do uporządkowania Twoich artykułów spożywczych, w tym przypraw, płynów i produktów sypkich. Szuflada Modernbox może być otwierana indywidualnie, a dostęp do przechowywanych przedmiotów możesz uzyskać zarówno z przodu, jak i z boku. Taki system zapewni, że każdy produkt znajdzie się w wyznaczonym miejscu i wyeliminuje bałagan i nerwowe poszukiwania. Sprawdź systemy szuflad w ofercie sklepu https://bimeb.pl/akcesoria-meblowe/systemy-szuflad/modernbox

Kosze cargo są równie praktyczne i łatwe w użyciu. Możesz pociągnąć za uchwyt, aby odsłonić małą spiżarnię w swoim domu. Kosze Cargo można zamontować w wąskich szafkach, zarówno wysokich, jak i niskich. Dzięki temu możesz trzymać zapasy blisko powierzchni roboczej, na której przygotowujesz posiłki dla rodziny i siebie. Możesz przechowywać wiele produktów na małej przestrzeni z pomocą kompaktowych i pojemnych koszy cargo.

2. Nowoczesne organizery do szafek lub szuflad, które usprawniają pracę w kuchni.

Dobry przepis, umiejętne gotowanie i porządek w kuchni to trzy kluczowe składniki pysznego, domowego posiłku. Wkłady i organizery ułatwiają osiągnięcie tego ostatniego elementu. W różnych przegródkach można zmieścić akcesoria kuchenne i sztućce. Organizery do szuflad kuchennych są również łatwe w czyszczeniu. Zazwyczaj można je wyjąć z szuflady i umyć pod bieżącą wodą. Następnie można je osuszyć ręcznikiem.

Należy pamiętać, aby kieszenie na sztućce wypełniać w sposób intuicyjny. Oznacza to, że po wyciągnięciu szuflady powinieneś upewnić się, że wkłady na sztućce są wypełnione przedmiotami, których używasz najczęściej - łyżkami, nożami, widelcami i łyżeczkami. W szufladzie powinny znaleźć się również przedmioty, po które sięgasz rzadziej, np. praska do czosnku czy dziadek do orzechów.

Nie wiesz, gdzie przechowywać zastawę stołową dla gości? Dobrym rozwiązaniem są głębokie szuflady z uchwytami na talerze w środku. Dzięki temu delikatne naczynia będą mniej narażone na stłuczenie, a dostęp do nich będzie łatwy.

Warto zaplanować szafki ścienne, które będą uzupełnieniem tak przemyślanych szuflad kuchennych. Znajdują się one wysoko, dzięki czemu są trudno dostępne dla dzieci. W środku można przechowywać takie produkty jak mąka, bułka tarta czy cukier. Jeśli dostaną się one w ręce dzieci, może to spowodować wiele szkód.

Szafki ścienne to świetne miejsce na ukrycie ociekacza do naczyń. Dzięki temu zyskamy więcej miejsca na zlew i blat kuchenny. Taką szafkę można obudować drewnianymi frontami z ozdobnymi frezowaniami, jeśli nie chcemy, aby suszarki były widoczne.

Szafki ścienne można zabudować w kuchniach w dowolny sposób. Szklana gablota może służyć do przykrycia drogiej zastawy stołowej i orientalnych imbryków. Można ją wyposażyć w oświetlenie, które sprawi, że po zmroku będzie wyglądać niesamowicie. To świetny pomysł na niepowtarzalną dekorację kuchni!

Nowoczesna kuchnia

3. Pożegnaj się z tradycyjnymi pojemnikami na śmieci

Obowiązek oddzielania śmieci od środowiska nie jest już trendem. Prowadzi to do konieczności posiadania wielu pojemników na śmieci. Jak umieścić pojemniki na śmieci, aby nie przeszkadzały w codziennej rutynie w kuchni?

Nowoczesne meble kuchenne można bez problemu wyposażyć w nowoczesne systemy segregacji śmieci. Szuflady wyposażone są w specjalnie zaprojektowane sortowniki, dzięki którym można sprawnie segregować śmieci, zachowując przy tym estetykę wnętrza i wygodę użytkownika.

Pojemniki na odpady warto umieścić w miejscu, gdzie ktoś schyla się, by coś wyrzucić, czyli pod zlewem.

Po każdym przyjęciu czy uroczystości można posprzątać dzięki dobrze zaplanowanemu systemowi segregacji śmieci.

4. Przechowywanie w nowoczesnych kuchniach, które są głębsze.

To od Ciebie zależy, ile miejsca potrzebujesz w swojej kuchni. Będzie się ona różnić w zależności od Twoich nawyków kulinarnych, zwyczajów zakupowych oraz wielkości i liczby członków Twojej rodziny.

Nowoczesne szuflady są świetną opcją, aby zapewnić, że Twoja kuchnia może pomieścić duże urządzenia, takie jak 3-litrowy rondel lub patelnia wok. Są one głębsze i bardziej przestronne niż standardowe szuflady i pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Ważne jest, aby rozważyć układ szuflad kuchennych. Szuflada na zlewozmywak to świetna opcja do Twojej kuchni. Pozwoli Ci to wykorzystać często pomijaną przestrzeń pod zlewem.

Szuflady z pełnym wysuwem oferują wysoki poziom w zakresie komfortu użytkowania kuchni. Zapewniają łatwy dostęp do produktów i wgląd w każdy kąt.

5. Nowoczesne, energooszczędne oświetlenie

Wyjątkowym sposobem na przekształcenie wnętrza jest zastosowanie energooszczędnych i funkcjonalnych rozwiązań oświetleniowych. W kuchni powinno być ono umieszczone w sposób ułatwiający korzystanie z niego.

Odpowiednie oświetlenie powierzchni roboczej jest niezbędne dla ułatwienia przygotowywania posiłków. Dobrze sprawdzi się również energooszczędne oświetlenie wnętrz szuflad czy witryn w kuchni. Pozwoli to na szybkie zlokalizowanie każdego potrzebnego przedmiotu, nawet w ciemności.

Te nowoczesne rozwiązania kuchenne sprawią, że czas w niej spędzony będzie przyjemny i bardzo komfortowy. Twoja kuchnia będzie funkcjonalna dzięki sprytnym patentom, które ułatwią Ci przechowywanie garnków i artykułów spożywczych, a także segregację śmieci. Teraz zastanów się, jakich akcesoriów będziesz potrzebować, aby udekorować swoją kuchnię.

19 listopada 2022 Kuchnia

0 Komentarze