6 wskazówek dotyczących wyboru idealnych płytek kuchennych

17 lutego 2020 Kuchnia

Kuchnia jest jedynym pomieszczeniem w domu, które może mieć kilka różnych rodzajów płytek o różnych zastosowaniach, a wszystkie one pięknie wzbogacą Twoją kuchnię.  Kiedy zdecydujesz się na jakąś płytkę kuchenną do domu, zastanów się najpierw, gdzie chcesz, aby się ona znalazła. Błyszczące płytki, które są montowane na ścianie, nie są takie same jak płytki podłogowe. Płytki podłogowe muszą być bezpieczne do chodzenia po nich, a błyszcząca płytka kuchenna może być niebezpieczna na podłodze. Tutaj znajdziesz wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego zastosowania i właściwego rodzaju płytek do Twojej kuchni.

1.) Określ, gdzie chcesz zamontować płytkę:

Przed wyborem materiału należy zdecydować, na jaką powierzchnię ma być nakładana płytka. Kafelek może być używany jako tył za piecem lub na ścianie na dole górnych szafek. Kafelki są popularnym materiałem na blaty robocze i mogą być również stosowane na podłodze w kuchni.

2.) Różnica między "Kafelkami"

Słowo "kafelek" odnosi się do elastycznego materiału, który może być ułożony w rzędach na powierzchni. Dla kuchni może to być:, kamień, korek, winyl, bambus, ceramika, porcelana i szkło.  Zastosowania takie jak płytki winylowe, korkowe i bambusowe są najczęściej stosowane na podłogach. Ceramika i porcelana mogą być używane na ladach i podłogach. Szklane płytki są zazwyczaj zarezerwowane dla ścian i podstawek.

3.) Określ swój budżet

Płytki kuchenne mogą być niedrogie, takie jak płytki winylowe i linoleum, lub mogą być drogie, takie jak indywidualnie zaprojektowane płytki ceramiczne. Odrób pracę domową zanim wyjdziesz za mąż z wyimaginowanym spojrzeniem w głowie! Sklepy z kafelkami i majsterkowaniem pomogą Ci oszacować ilość produktu potrzebnego do Twojej kuchni.

płytki do kuchni

4.) Weź pod uwagę styl życia twojego gospodarstwa domowego

Chociaż płytki kuchenne są odporne, to jednak wymagają konserwacji, a trwałość poszczególnych materiałów jest różna. W przypadku blatów roboczych, płytki ceramiczne są trwałe, wytrzymują ciepło gorących patelni i są łatwe do czyszczenia i konserwacji. Niestety, powierzchnia płytek ceramicznych może być nierówna i łatwo pękać lub łuszczyć się. Ustal, czy styl życia Twojej rodziny pasuje do wybranego przez Ciebie materiału.

5.) Wybierz płytkę podłogową, która wytrzyma zwyczaje twojej rodziny

Wybierając płytki podłogowe, pamiętaj, że muszą one być wystarczająco trwałe, aby wytrzymać duży ruch, zwierzęta domowe, rozlaną żywność i środki czystości. Upewnij się, że kupujesz płytkę podłogową zwaną "płytką podłogową". Jeśli jako pokrycie podłogi wybierzesz płytkę ścienną, współczynnik tarcia (COF) będzie zbyt niski, co oznacza, że podłoga jest zbyt śliska, aby po niej chodzić. Zamiast tego należy wybrać płytkę podłogową o lekko podniesionym wzorze lub strukturze, która pozwoli na bezpieczniejszą podłogę w kuchni. Aby uzyskać bardziej wyrafinowany i elegancki wygląd, należy rozważyć użycie płytek z kamienia. Płytki z gliny i wapienia są wypalane tak, aby wyglądały jak kamień naturalny. Płytka z kamienia jest droższa niż tradycyjna płytka ceramiczna, ale jest piękna, gdy jest używana prawidłowo.

6.) Niebo jest granicą

Cóż, do pewnego stopnia, niebo jest granicą. Płytki muszą jeszcze wytrzymać rozpryski gorącego oleju, smaru i codziennego czyszczenia. Wybierz jeden z materiałów: porcelana, ceramika, szkło, metal lub kamień, aby nadać Twojej kuchni dekoracyjny charakter w subtelny lub odważny sposób.

Podłogi kuchenne, lady i tylne klapy mają różne rodzaje płytek, które dopasowują się do Twojego budżetu i gustu.  Weź pod uwagę te wskazówki przy wyborze płytek do Twojej kuchni.  Zbadaj swoje możliwości w zakresie płytek, a następnie spraw, aby Twoja kuchnia była taka, o jakiej zawsze marzyłeś!

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące planowania, zakupu lub wyboru płytek kuchennych? Daj znać, chcielibyśmy poszerzyć listę!

17 lutego 2020 Kuchnia

0 Komentarze