Fronty kuchenne – przekonaj się, jak wiele znaczą w aranżacji kuchni

25 maja 2022 Kuchnia

Kuchnia to serce domu. Tutaj spotykamy się z bliskimi i znajomymi, by wspólnie gotować, a następnie spożywać posiłki. W tym pomieszczeniu koncentruje się nasza codzienność, dlatego aranżacja wnętrza ma ogromne znaczenie.

W wystroju liczy się jego spójność, estetyka, funkcjonalność, ale i detale, które są wisienką na torcie. Wśród tychże detali ważne miejsce zajmują fronty kuchenne. Jak wiele można za ich pomocą osiągnąć w kuchennym wnętrzu?

Mała kuchnia o wielkich możliwościach

Nie zawsze dysponujemy przestronną kuchnią, w której jest miejsce na wyspę, strefę jadalnianą i tę przeznaczoną do gotowania. Mała kuchnia nie musi być jednak przeszkodą w tworzeniu funkcjonalnej i ciekawej wizualnie aranżacji.

Ograniczony metraż nie lubi nadmiaru ozdób i zbędnych przedmiotów. Jak jednak zadbać o dekoracyjne detale? Stawiając na firmę FrontSize – gotowe fronty do szafek kuchennych. Proste i praktyczne meble, w których można wszystko pomieścić, mogą zyskać na frontach oddających charakter aranżacji serca domu.

Fronty frezowane, z uchwytami lub bez, w wybranym wybarwieniu – to aż nadto, by stworzyć spójny estetycznie wystrój. Taki, który przyciąga wzrok, podkreśla piękno kuchennego wnętrza, jednocześnie nie przytłacza małej przestrzeni.

Duża kuchnia, w której potrzeba równowagi

Choć przestronna kuchnia pozwala na wyodrębnienie poszczególnych stref, jej aranżacja musi być równie dobrze przemyślana, co w przypadku niewielkiego wnętrza. Tu również chodzi o to, by nadać atmosfery, która sprzyja wspólnemu gotowaniu i spożywaniu posiłków. Detale mają podkreślać wystrój, ale nie mogą ginąć w przestrzeni.

Wiele można zdziałać wybierając fronty do mebli kuchennych w kontrastowych barwach, z oryginalnymi uchwytami oraz zróżnicowaną fakturą. O ile w skromnym i niewymiarowym pomieszczeniu kuchennym sprawdzają się jasne kolory i jednolite fronty bez zbyt dużej ilości ozdobników, o tyle w kuchni o sporym metrażu można się pobawić mniejszą liczbą elementów, za to zdecydowanie bardziej wyrazistych.

Kolory frontów, które pasują do kuchni w określonym stylu

Wybór wybarwienia frontów do mebli kuchennych w pierwszej kolejności powinien być podyktowany wielkością pomieszczenia. Mała kuchnia zyska na funkcjonalności i optycznym powiększeniu, jeśli fronty będą jasne. W dużej kuchni można sobie pozwolić nawet na głębokie i ciemne odcienie.

Minimalistyczne i industrialne kuchnie polubią się z odcieniami szarości. Pastelowe kolory podkreślą wystrój skandynawski, zaś aranżacje glamour doskonale komponują się z frontami błyszczącymi, w bieli lub czerni.

Z uchwytami czy bez?

Fronty mogą być uzupełnione o uchwyty, ale nie jest to konieczne. Tu ponownie w grę wchodzi finalna estetyka, na jakiej zależy użytkownikom. Uchwyty to detale, dzięki którym można dodatkowo podkreślić kuchenny wystrój oraz wyeksponować urodę frontów mebli. Nie są one jednak niezbędne, gdy kuchnia z założenia ma być minimalistyczna, wręcz surowa.

Nie trzeba drogich zabiegów i kosztownych materiałów, by kuchennemu wnętrzu nadać wyjątkowej i spójnej estetyki bądź odświeżyć dotychczasową aranżację. Fronty kuchenne to proste rozwiązanie, a do tego niezwykle efektowne.

Artykuł partnera

25 maja 2022 Kuchnia

0 Komentarze