Porady i gotowe pomysły na udekorowanie domowego biura

23 sierpnia 2021 Domowe biuro

Domowe biura są niezbędne dla profesjonalistów, którzy pracują w domu i muszą mieć możliwość zdalnego dostępu do swojej pracy. Powinien być zorganizowany w sposób, który jest praktyczny, ale także jako sprzyjający kreatywności i koncentracji. Często nie zwracamy uwagi na to, jak urządzone jest biuro, bo brakuje nam miejsca lub pomysłów. To ogromny błąd! Jak urządzić domowe biuro, które będzie idealne do pracy zdalnej.

Aby móc efektywnie pracować, musisz sprawić, aby środowisko pracy w domu było jak najbardziej komfortowe i dostosowane do Twoich potrzeb. Wynika to z faktu, że różni ludzie mają różne potrzeby. Księgowy może potrzebować innych rzeczy. Dziennikarz może potrzebować innych rzeczy. Niektóre rozwiązania sprawdzą się w każdym domu, ale inne mogą nie być takie w małych przestrzeniach. Musisz zaplanować układ biurka, rodzaj półek i lokalizację swojego domowego biura.

Wybierz lokalizację dla swojego domowego biura

Zalecamy wybranie cichego miejsca na domowe biuro, z dala od ruchu ulicznego. Najlepiej jest umieścić swoje stanowisko pracy naprzeciwko okna lub z jego boku. Dzięki temu ekran nie będzie się odbijał, a miejsce pracy będzie dobrze oświetlone. Nie zalecamy pracy w sypialni. To pomieszczenie powinno służyć wyłącznie do relaksu i odpoczynku. .

Twoja praca wymaga ciszy i skupienia. Nie umieszczaj swojego domowego biura w salonie. Jeśli nie masz wyboru, możesz oddzielić miejsce pracy regałem na książki, zasłoną, żaluzją lub ścianą z płyt gipsowo-kartonowych. Możesz zarezerwować osobne miejsce (lub co najwyżej jedną ścianę) na biuro, jeśli musisz przechowywać papierowe dokumenty lub dużo książek. Możesz zmieścić wszystko w jednej przestrzeni, instalując półki na całej ścianie, inwestując w pojemniki i szafki na dokumenty.

W małych pomieszczeniach należy zadbać o to, aby domowe biuro było dobrze oddzielone od reszty mieszkania. Możesz stworzyć ściankę działową, za którą umieścisz kącik do pracy, albo wygospodarować w tym celu wnękę w jednym z pokoi (lub nawet szafę!). Możesz stworzyć mini biuro.

Sprawdź także: 12 sposobów na aranżację mebli w sypialni

domowe biuro

Warunki sprzyjające efektywnej pracy w domowym biurze

Usiądź wygodnie przy biurku i dotknij klawiatury, aby sprawdzić, czy Twoje domowe biuro jest ergonomicznie zaprojektowane. Czy Twój łokieć jest zgięty pod kątem 90 stopni? Robisz to dobrze. Dobrze. Stopy powinny leżeć płasko na ziemi. Twoje nogi powinny być zgięte w kolanach, tak aby tworzyły kąt prosty. To świetnie.

Jasno świecąca lampka biurowa powinna być w stanie oświetlić najważniejsze przedmioty w Twoim miejscu pracy: klawiaturę, myszkę i notatki. 35-50 cm to idealna odległość, w jakiej światło powinno docierać do biurka. Nie powinno ono świecić jaśniej od monitora ani oślepiać osoby siedzącej przy biurku.

Górna krawędź monitora powinna znajdować się tuż poniżej poziomu oczu osoby korzystającej z niego. Odległość od ekranu powinna wynosić około 70 cm.

Dobrym pomysłem jest zasadzenie roślin w biurze, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Pozytywny wpływ paproci na atmosferę w pomieszczeniu polega na tym, że produkują one dużo tlenu i ujemnie go jonizują. Kącik do pracy to dobre miejsce dla Pelargonii, ponieważ są przyjemne dla nosa i odświeżają powietrze.

Nad biurkiem można powiesić plakat lub obraz. Możesz zrelaksować oczy podnosząc co godzinę wzrok w kierunku grafiki. Następnie należy spojrzeć na coś bliższego oczom. Czynność tę można powtórzyć kilka razy. Dobrym pomysłem jest również ustawienie w pobliżu biura miejsca, w którym można rozprostować kości, np. drążka lub maty.

Jakie kolory są najlepsze dla domowego biura?

Zielony i szary to najlepsze kolory dla domowego biura. Sprzyjają one pracy koncepcyjnej, poprawiają koncentrację i likwidują napięcie. Kolejnym kolorem jest biel (uspokaja, pozwala zebrać myśli). Żółte akcenty znane są z właściwości pobudzających. Niebieski to świetny wybór, ponieważ redukuje stres i zwiększa kreatywność. Ważne jest, aby nie używać go w nadmiarze, gdyż może powodować lekkie obniżenie nastroju.

23 sierpnia 2021 Domowe biuro

0 Komentarze