10 wskazówek dotyczących pięknej, a zarazem ekonomicznej renowacji Twojego domu

21 lutego 2020 Meble i oświetlenie

Remontujesz, ponieważ chcesz, aby Twój dom wyglądał i czuł się ładniej i bardziej komfortowo. Pomyśl o swoim planie remontu domu jako o biznesplanie lub jako o swoim specjalnym projekcie, który zaczynasz od zera.

Kluczem do wyremontowania domu zgodnie z budżetem, a przy tym pięknie, jest przede wszystkim efektywne planowanie całego procesu. Poniższe sekcje pokazują, jak można podzielić swoje ogólne plany remontowe na podplany w zależności od tego, ile miejsca masz i jak skutecznie wyremontować swój dom. Jeśli szukasz 10 najlepszych sposobów, aby pięknie odnowić swój dom, ale ekonomicznie, przeczytaj poniżej: 

Plan

Jak wspomniano powyżej, skuteczne planowanie jest kluczem do efektywnej renowacji. Jeśli remontujesz siebie, to musisz skupić się zarówno na dużym obrazie, jak i na mniejszych częściach. Być może słyszeliście zdanie: "Całość jest większa niż suma jej części". Możesz zastosować tę samą strategię do swojego projektu renowacji domu i stworzyć plan renowacji dla każdego obszaru domu. Jeśli zatrudnisz architekta do wykonania remontu, oceni on Twoje wymagania, a następnie odpowiednio je wyremontuje. W tym przypadku, ponieważ jesteś odpowiedzialny, będzie burza mózgów swoje wymagania, napisać ostateczny cel dla każdego pokoju w domu i ustawić ogólny cel, a następnie przejść dalej:

Budżetowanie

Ponieważ chcesz wyremontować swój dom ekonomicznie, ważne jest, abyś określił całkowite wymagania/limit wydatków. Przy sporządzaniu budżetu należy pamiętać, że nie można przeceniać budżetu, nie doceniać budżetu, a następnie przejść do badań nad tym, czego się potrzebuje.

Badania

Będziesz zaskoczony, jak wiele masz możliwości, gdy rozpoczniesz swoje badania. Ta piękna lampa, która spodobała ci się w sklepie z wyższej półki, możesz kupić ją również gdzie indziej, w niższej cenie. Więc jeśli remontujesz swój dom w ramach swojego budżetu, należy pamiętać, że gdy szukasz mebli, kolorów lub dekoracji chcesz w domu, prawdopodobnie znajdziesz większość dostaw w rozsądnej cenie. Skorzystaj z zalet zakupów online, sklepów z meblami z drugiej ręki i zobacz, jak daleko zajdziesz. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak pięknie i niedrogo udekorować swój dom:

Drzwi robią pierwsze wrażenie!

Pierwsze wrażenie na twoim domu to twoje drzwi. Jeśli nie jest możliwa całkowita zmiana drzwi i jeśli istniejące drzwi są w dobrym stanie, należy je przemalować. Drzwi mogą mieć również wpływ na oświetlenie w pokoju, a Ty możesz skorzystać z tej wspaniałej techniki, którą Amy Lau stosuje w aranżacji wnętrz: "Jeśli jest to ciemny pokój, bez względu na kolor ścian, maluję sufit, wykończenia i drzwi na ten sam kolor, ale o 50 procent jaśniejszy. Zbyt wiele jednego koloru może "przytłoczyć" pokój. Tak więc, jeśli remontujesz z niewielkim budżetem, kiedy przemalowujesz swoje drzwi, spróbuj użyć różnych odcieni koloru w zależności od koncentracji światła w Twoim domu, aby zoptymalizować oświetlenie w Twoim domu, jak chcesz.

Kolor wpływa na natężenie oświetlenia

Jak już wspomniano, malowanie wpływa na oświetlenie, a podczas remontu domu możesz zdecydować się na nowy kolor. Jeśli masz już budżet, zakup różnych kolorowych palet może wydawać się w tym przypadku kontrowersyjny. Jeśli masz napięty budżet, wybierz czarno-białą linię, która nada Twojemu domowi nowoczesny, wyrafinowany wygląd.

Małe pokoje nie muszą wyglądać na małe

Jeśli remontujesz mały dom, aby wyglądał na większy, korzystanie z luster  jest tanim i pięknym sposobem na osiągnięcie tego celu. Jest to tania technika, korzysta z niej jeden z najsłynniejszych architektów swoich czasów, Sir John Soane, który używał luster w sali śniadaniowej swojego londyńskiego domu.

Kuchnie i pomieszczenia magazynowe

Jeśli ozdabiasz/remontowałeś swój dom, prawdopodobnie starasz się również posprzątać bałagan i zmaksymalizować zapasy. Maksymalne wykorzystanie Twojej kuchni pomoże Ci zminimalizować problemy z przechowywaniem. 

Nikt nie zna Twojej przestrzeni kuchennej lepiej niż Ty, a budowanie domowych szafek kuchennych nie tylko pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze i ponownie wykorzystać stare materiały w Twoim domu, ale także zapewni, że zbudujesz dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli masz już szafki, które są wystarczające do przechowywania, nie musisz ich wymieniać, możesz je po prostu przemalować, aby Twoja kuchnia wyglądała tak dobrze jak nowa.

Światło wpada przez okna

Według Marca Appletona, "połowa doświadczenia z życia w domu to patrzenie na zewnątrz". Więc kiedy remontujesz swój dom, wkładasz duże okna. Być może jednak nie masz budżetu na zmianę okien. W tym przypadku, baw się farbą i pomaluj okna odcieniem jaśniejszym niż reszta pokoju, aby zmaksymalizować światło wpadające przez okna.

Renowacja łazienki

Byłbyś zaskoczony, ile niedrogich, ale wysokiej jakości produktów możesz kupić, aby wyremontować swoją łazienkę. Jeśli nie chcesz instalować nowych elementów, możesz naprawić istniejącą toaletę zmieniając kolor, zmieniając kolory szafki, ustawiając ciśnienie natrysku, itp.

Remont podłogi

Jeśli masz ograniczony budżet, remont podłogi może wydawać się kosztowny, a jeśli nie możesz znaleźć instalacji podłogi w swoim budżecie, powinieneś zainwestować w renowację wszystkich innych części zgodnie z konstrukcją podłogi.

Kluczem do pięknego, ale niedrogiego remontu lub przebudowy domu jest wyznaczenie celu, narysowanie pełnego obrazu tego, co chcesz, a następnie wyremontowanie każdej części domu krok po kroku, jak wspomniano powyżej.

21 lutego 2020 Meble i oświetlenie

0 Komentarze