Płytki ceramiczne na ściany i podłogi

4 maja 2020 Budowa i remont

Płytki ceramiczne od lat chętnie wykorzystujemy w aranżacji kuchni i łazienek. Dzisiaj sięgamy po ten materiał także wtedy, gdy chcemy wykończyć także podłogę w salonie, balkon czy taras. Płytki dostępne są w sklepach w ogromnym wyborze, znalezienie idealnych nie jest trudne. Przed udaniem się na zakupy warto poznać rodzaje płytek dostępnych w sprzedaży.
Podział płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne można podzielić biorąc pod uwagę miejsce ich montażu. Biorąc pod uwagę to kryterium możemy wyróżnić płytki ścienne, podłogowe, wewnętrzne i zewnętrzne. W przypadku płytek wewnętrznych i zewnętrznych ważnym parametrem technicznym jest ich nasiąkliwość. Płytki o niskiej nasiąkliwości są odporne na działanie niskiej temperatury. Niską nasiąkliwością charakteryzują się więc płytki przeznaczone do układania na zewnątrz. Pamiętajmy, że płytki podłogowe można układać także na ścianach. Ale płytek, które powstały z myślą o umieszczeniu na ścianie nie można zamontować na podłodze. Ścienne płytki w roli podłogowych szybką porysują się i popękają. Producenci płytek oferują nam płytki, które mają różne wykończenie powierzchni. W sprzedaży dostępne są płytki szkliwione i nieszkliwione. Te pierwsze bardzo łatwo utrzymamy w czystości, ale będą bardzo śliskie. Unikajmy więc kupowania szkliwionych płytek podłogowych z myślą o ułożeniu ich w łazience. Płytki nieszkliwione są mniej odporne na powstawanie zabrudzeń niż szkliwione, trudniej więc będzie utrzymać je w czystości. Wybierając płytki na podłogę, zwróćmy uwagę na ich klasę ścieralności. Do pomieszczeń, do których rzadko będziemy wchodzić w butach, możemy wybrać płytki zakwalifikowane do II klasy ścieralności. W tych pomieszczeniach, w których chodzimy w butach na podłodze powinny znaleźć się płytki III lub IV klasy ścieralności. Właściwości płytek poznamy dzięki umieszczonym na opakowaniu znakom graficznym.

Szukasz płytek z serii Opoczno Grava w dobrej cenie? Sprawdź ofertę sklepu Mondalazienka. Więcej na https://modnalazienka.pl/ >>

Nowe trendy w płytkach ceramicznych

Już od pewnego czasu projektanci wnętrz w swoich projektach chętnie wykorzystują beton architektoniczny. Beton we wnętrzach mieszkalnych stał się bardzo gorącym trendem. W efekcie w sprzedaży pojawiły się płytki ceramiczne imitujące beton. Kolekcja płytek Opoczno Grava to płytki podłogowe, które idealnie wpisują się w ten właśnie trend. Powierzchnia płytek otrzymała antypoślizgowe wykończenie, dzięki temu poruszanie się po podłodze wykończonej tymi właśnie płytkami jest bardzo bezpieczne. Płytki są mrozoodporne, a więc można wykorzystać je nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków. Omawiane płytki są kwadratowe,  mają wymiary 59,3 x 59,3 cm.

4 maja 2020 Budowa i remont

0 Komentarze