Jak wybrać system ocieplenia o dobrym stosunku jakości do ceny?

15 listopada 2022 Budowa i remont

​Ocieplenie domu powinno być pierwszym elementem termomodernizacji. Nie bez powodu – to właśnie przez nieocieplone ściany ucieka najwięcej ciepła. A to z kolei oznacza wyższe rachunki. Aby zmniejszyć koszty ogrzewania budynku nawet o 40%, postaw na system ocieplenia budynku. Jeśli nie wiesz, na jaki konkretnie się zdecydować, sprawdź, który system gwarantuje optymalny stosunek jakości do ceny.

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie korzyści finansowe wynikają z ocieplenia domu,
 • dlaczego warto ocieplić dom z użyciem systemu Capatect Classic,
 • jakie inne systemy ociepleń Capatect masz do wyboru.

System ociepleń to kompleksowe rozwiązanie, które polega na łączeniu:

 • masy klejowej,
 • materiału termoizolacyjnego,
 • warstwy zbrojonej,
 • gruntu, tynku oraz opcjonalnie farby elewacyjnej.

Idealne dopasowanie tych materiałów gwarantuje trwałość i najwyższe parametry termoizolacyjne budynku.

Dlaczego ocieplanie domu jest takie ważne?

Ocieplenie domu to proces, którego korzyści odczujesz bardzo szybko, już w pierwszym sezonie zimowym. Mowa o znacząco zmniejszonej ucieczce ciepła z budynku, a co za tym idzie – mniejszej ilości energii, którą musisz zużyć na ogrzewanie domu. Prawidłowo dobrany system ociepleń sprawi, że koszty zapewnienia odpowiedniej temperatury w budynku zmniejszą się nawet o 40%. Co więcej, mniejsze zapotrzebowanie na energię oznacza, że kocioł lub inne urządzenie grzewcze w domu będzie mogło zostać zamienione na takie o mniejszej mocy – a więc tańsze.

Oszczędności energetyczne to kwestie ważne dla każdego właściciela domu. Ale w dobie inflacji i trudnej sytuacji gospodarczej nie bez znaczenia jest też to, aby wybrany system ociepleń posiadał jak najlepszy stosunek jakości do ceny. Takim rozwiązaniem jest Capatect Classic – najchętniej wybierany przez inwestorów system ociepleń produkowany przez Caparol.

System ocieplenia Capatect Classic – najpopularniejszy wybór inwestorów

Capatect Classic to najlepsze w swojej klasie rozwiązanie, które zostało przetestowane na milionach metrów kwadratowych powierzchni. Może być objęte nawet 10-letnią gwarancją. Ten efektywny system ociepleń doskonale sprawdzi się na elewacji każdego budynku jednorodzinnego, bliźniaka, a także większych inwestycji. Pozwala na zastosowanie wybranego materiału izolacyjnego: płyty styropianowej albo wełny mineralnej. O tym, który z nich sprawdzi się lepiej w przypadku Twojego domu, najlepiej zdecydować wraz z profesjonalnym wykonawcą, który zwróci uwagę na ważne aspekty techniczne. Przy zakupie systemu ocieplenia skontaktuj się z doradcą Caparol.

Rzecz jasna, że Capatect Classic to gwarancja optymalnego stosunku jakości do ceny i związanych z ociepleniem oszczędności finansowych – potwierdza to doświadczenie wielu inwestorów. Ale warto wiedzieć, że oprócz tego zyskujesz:

 • ciepło zimą,
 • ulgę przed upałem latem,
 • łatwe czyszczenie,
 • odporność na zabrudzenia i porastanie glonami – dzięki zastosowaniu tynku silikonowego AmphiSilan Fassadenputz,
 • możliwość stworzenia kreatywnej aranżacji elewacji domu przy użyciu farb elewacyjnych o wielu odcieniach, tynków o różnych strukturach, a także unikalnych efektów dekoracyjnych,
 • łatwość aplikacji – krótki czas wykonywania prac,
 • wyraźną poprawę izolacyjności akustycznej budynku.

Inne systemy ociepleń Caparol Capatect

Capatect Classic to oczywiście nie jedyne rozwiązanie proponowane inwestorom przez markę Caparol. Zastanawiasz się, jak ocieplać dom, jeśli zależy Ci na konkretnych właściwościach produktów wykorzystywanych do ocieplenia? Poznaj dwie pozostałe wersje systemów ociepleń Capatect:

 • Capatect Carbon – zapewnia wybitną trwałość elewacji na uderzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne – dzięki produktom Easy Carbon, które zostały wzmocnione włóknami węglowymi,
 • Capatect Longlife – gwarantuje trwałość elewacji oraz długotrwałą czystość – dzięki technologii samoczyszczenia Caparol Clean Concept, jest też najbardziej przyjazny dla środowiska.

Ocieplać dom czy nie – na to pytanie odpowiedź zawsze będzie twierdząca! Ważne, abyś wybrał odpowiedni dla Twoich potrzeb system ocieplenia. Jeśli Twoim celem jest uniwersalna, dobrej jakości izolacja, to z dużym prawdopodobieństwem popularny wśród inwestorów system Capatect Classic sprawdzi się doskonale.

15 listopada 2022 Budowa i remont

0 Komentarze