POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBIERAĆ PŁYTKI PORCELANOWE O WYGLĄDZIE CEMENTOWYM ZAMIAST PRAWDZIWEGO CEMENTU

14 stycznia 2021 Budowa i remont

Posadzka betonowa lub cementowa nie jest już tylko w piwnicach czy garażach - jest wykonana w samym sercu domu. Projektanci uwielbiają przemysłowy wygląd, z czystymi, nowoczesnymi liniami i zmienionym wystrojem, a beton jest idealnym tłem. Podłogi betonowe i cementowe mogą być barwione na dowolny kolor, stemplowane i polerowane, aby stworzyć wygląd płytek. Ale zamiast tworzyć cement, który wygląda jak kafelki, lepszym rozwiązaniem jest płytka porcelanowa, która wygląda jak cement!

Powody, dla których posadzka betonowa/cementowa zyskała popularność są liczne. Jest ona dość tania i pozwala na szybki montaż, nawet na dużych powierzchniach. Jest niezwykle trwała i trudna do porysowania lub złamania, co oznacza, że trwa prawie bez końca. Po odpowiednim uszczelnieniu jest odporny na wodę i plamy oraz łatwy w utrzymaniu.

Mówiąc o konserwacji, jest to jedna z głównych wad - posadzka betonowa/cementowa musi być uszczelniana lub woskowana co najmniej dwa razy w roku, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli nie podoba Ci się pomysł poświęcenia weekendu co sześć miesięcy na zamykanie pokoi, usuwanie mebli i pokrywanie podłogi uszczelniaczem, mamy lepszą opcję: płytka porcelanowa, która wygląda jak cement.

Podobnie jak cement, płytki porcelanowe są niezwykle trwałe. Jest również wodoodporna i odporna na plamy, stosunkowo niedroga w porównaniu z wieloma innymi opcjami podłóg, jest trwała i dostępna w szerokiej gamie kolorów i wzorów, w tym gładkie betonowe.

Oprócz wyeliminowania konieczności uszczelniania, są jeszcze inne powody, dla których płytki porcelanowe mogą być lepszym wyborem:

- Cement jest bardzo ciężki, wymaga odpowiedniego podparcia i nadaje się tylko do montażu na parterze budynku. Porcelana jest lekka i może być montowana w dowolnym miejscu, łącznie z porcelanową płytką ścienną.

- Nalewanie i wykończenie betonowej powierzchni, która wygląda elegancko i wyrafinowanie wystarczająco do wnętrza domu jest trudne i wymaga wykwalifikowanej pracy zawodowej - i nie każdy wykonawca betonu może zaoferować tę usługę. Płytka porcelanowa, z drugiej strony, jest łatwa w montażu i zawsze ma nieskazitelne wykończenie.

- Naprawa pękniętego cementu jest trudnym, kosztownym procesem - i nadal może nigdy nie wyglądać tak dobrze jak nowy. W przypadku pękniętej posadzki, naprawa polega po prostu na podniesieniu jej i wymianie.

- Podłoga cementowa nie zatrzymuje ciepła, co oznacza, że w zimie będzie niewygodna dla gołych stóp. Z płytkami porcelanowymi masz możliwość zainstalowania pod podłogą ciepła promieniującego, które nie tylko świetnie się czuje na stopach, ale może ogrzać całe pomieszczenie.

14 stycznia 2021 Budowa i remont

0 Komentarze