Zdrowe posiłki i napoje na wynos - jakie akcesoria mogą się przydać?

1 czerwca 2021 AGD i RTV

​Szybkie tempo życia skłania wiele osób do jedzenia na mieście, sięgania po fast-foody, niezdrowe przekąski. Warto zmienić ten trend i zadbać o samodzielne przygotowywanie pożywienia czy napojów, dzięki czemu dokładnie zna się ich składniki. Pomogą w tym odpowiednie akcesoria kuchenne do przechowywania, transportu lub spożywania napojów i posiłków. Jakie plastikowe, metalowe i szklane pojemniki warto kupić, do czego przydadzą się termosy obiadowe, kiedy warto korzystać ze szklanek termicznych?

Zdrowe przechowywanie surowców spożywczych

Zanim przyrządzi się zdrowy posiłek czy przekąskę, która będzie nieodzowną częścią lunchu w pracy lub delegacji, warto wszystkie potrzebne składniki odpowiednio przygotować. Po zakupach spożywczych naturalną czynnością jest rozmieszczenie produktów w chłodziarce, zamrażarce czy szafkach, jednak proces ten można usprawnić dzięki właściwym pojemnikom. Efektowne szklane pojemniki są jednym z najbardziej naturalnych sposobów przechowywania produktów spożywczych. Te wyposażone w uszczelnione zamknięcie z powodzeniem posłużą jako miejsce na kasze, ryże, makarony czy inne produkty nielubiące wilgoci. Bez obaw można przechowywać w nich niemal wszystko. Mniej praktycznie pod tym kątem sprawdzają się metalowe puszki czy plastikowe pojemniki, bo nie nadają się do wielu produktów spożywczych. Szklane pojemniki o płaskiej konstrukcji będą przydatne także do przenoszenia gotowych już dań.

Ciepły obiad od ręki z termosem obiadowym

Doskonałym rozwiązaniem wracającym na nowo do łask są termosy obiadowe. Znane w szczególności w końcówce ubiegłego wieku termosy na obiad chętnie wykorzystywane w stołówkach czy barach mlecznych przez klientów, dziś nieco inaczej wyglądają, a ich funkcjonalność może być o wiele lepsza. Przemyślane konstrukcje pozwolą na spakowanie ciepłego dania nawet do kilku komór i zachowania jego temperatury przez określony czas. To świetne rozwiązanie na przykład tam, gdzie nie ma możliwości czy czasu na przygrzanie jedzenia, a ciepły posiłek byłby cenną częścią diety.

Długo gorąca kawa lub herbata

Ostatnimi akcesoriami, na które warto zwrócić uwagę, to różnego rodzaju kubki i szklanki termiczne do kawy czy innych rodzajów ciepłych napojów. Dzięki nim zaparzona kawa albo herbata przez dłuższy czas pozostaje ciepła. Nawet gdy coś oderwie właściciela termicznego naczynia od picia kawy, po kilku-kilkunastu minutach w zależności od typu kubka czy szklanki termiczne oraz ich zawartości będzie mógł wrócić do aromatycznego napoju. Co więcej, naczynia tego typu potrafią wyglądać naprawdę efektownie.

Artykuł partnera

1 czerwca 2021 AGD i RTV

0 Komentarze