Amazon Fire TV Stick - porady i wskazówki

25 maja 2023 AGD i RTV

Amazon Fire TV Stick to jedno z najpopularniejszych inteligentnych urządzeń, z 35-procentowym udziałem w rynku platform streamingowych. Zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości Fire TV. Jeśli jesteś zainteresowany tymi informacjami.

YouTube dla Fire TV

YouTube nie jest dostępny na Fire TV Stick, ale ponieważ jest to urządzenie z Androidem, istnieje obejście. Fire TV stick wyświetla przycisk YouTube.com, ale kliknięcie go powoduje przejście do strony, która mówi, że musisz pobrać przeglądarkę Silk lub Firefox, aby kontynuować. Możesz teraz pobrać dowolną z powyższych aplikacji. Za każdym razem, gdy klikniesz YouTube.com, zostaniesz przeniesiony do YouTube. Interfejs ten umożliwia odtwarzanie filmów z YouTube, logowanie się do YouTube, a nawet synchronizację danych z witryny.

Sprawdź opinie na temat Amazo Fire TV Stick 4K na https://marketmedia.pl/akcesoria-rtv/amazon-fire-tv-stick-4k-max-opinie/slse_edrj

Używanie słuchawek Bluetooth

Słuchanie dźwięku na telewizorze za pomocą różnych urządzeń może być trudne, mimo że mamy wiele dostępnych opcji. Omówiliśmy to w naszym poprzednim samouczku wideo. Inteligentne urządzenia, takie jak Fire TV Stick, umożliwiają korzystanie ze słuchawek i głośników Bluetooth. Wybierz urządzenie Bluetooth, które chcesz podłączyć w Ustawienia > Kontrolery i urządzenia Bluetooth > Inne urządzenia Bluetooth. Sprawa została rozwiązana.

Użyj rozwiązania USB OTG, aby zmienić Fire TV Stick w Fire TV

Fire TV Stick jest wyposażony w funkcję OTG, ale nie jest ona reklamowana przez producenta urządzenia. Funkcja OTG może być używana ze specjalnie zaprojektowanym urządzeniem. Dostępny kabel umożliwia korzystanie z OTG na Fire TV. Kabel ma męskie złącze Micro USB na jednym końcu, żeńskie złącze Micro USB na drugim i żeńskie złącze USB typu A na drugim końcu. Podłącz męski koniec kabla do pamięci FireTV i podłącz kabel zasilający do żeńskiego końca USB. Będzie to działać jako źródło zasilania. Po nawiązaniu połączenia można włożyć USB typu A do gniazda lub rozszerzyć pamięć za pomocą koncentratora USB. Pamięć flash pojawi się w menedżerze plików.

Usypianie urządzenia

Przytrzymanie głównego przycisku na Fire TV stick przez 5 sekund daje szybki dostęp do ustawień. Możesz także szybko przełączyć urządzenie w tryb uśpienia, naciskając polecenie Uśpij.

Kopia lustrzana

Możesz użyć funkcji dublowania Fire TV, przytrzymując główny przycisk. Podłącz urządzenie Fire TV do urządzenia z systemem Android, korzystając z funkcji dublowania. Ekran telefonu pojawi się na dużym ekranie. Połączenie lustrzane nie jest najlepsze, ale pozwala oglądać rodzinne zdjęcia zrobione na wakacjach.

Używaj smartfona jako klawiatury

Jeśli chodzi o pisanie na Fire TV stick, przychodzi mi na myśl tylko jedno słowo: MASAKRA. Nawigacja po dużej klawiaturze jest bardzo uciążliwa. Można to zrobić inaczej. Pobierz aplikację Fire TV Remote ze Sklepu Play lub Apple Store i zaloguj się za pomocą istniejącego konta Amazon. Jest to również przydatne, jeśli jesteś w pokoju hotelowym i zapomniałeś zabrać pilota Fire TV. Potrzebujemy dwóch smartfonów. Jeden działa jako pilot, a drugi jest hasłem do domowej sieci Wi-Fi.

Układanie ikon aplikacji

Wszystkie aplikacje i gry zainstalowane na Fire TV Stick pojawiają się w jednej grupie. Może to być proste lub skomplikowane w zależności od liczby zainstalowanych aplikacji. Jest ich wiele. Ulubione aplikacje mogą zacząć spadać na dół. Naciśnij przycisk Menu, wybierz opcję Przenieś, a następnie wybierz aplikację, którą chcesz przenieść. Teraz możesz przenieść ikonę w dowolne miejsce.

Osoba oglądająca TV

Wykorzystaj Aptoide TV

Google i Amazon nie dogadują się dobrze, dlatego nie ma oficjalnej aplikacji YouTube dla Fire TV Stick. Sklep Google nie jest jedynym miejscem, w którym można znaleźć aplikacje. Amazon ma również własny sklep z aplikacjami, ale uważamy, że Aptoide TV jest najlepszy. Znajdziesz tam szeroki wybór aplikacji, z których większość jest bezpłatna. Ten sklep ma kilka nielegalnych aplikacji do streamowania, ale nie będziemy ich tutaj omawiać. Zobaczysz listę aplikacji pogrupowanych według kategorii, tak jak w każdym sklepie z aplikacjami. Możesz wybrać i pobrać żądane aplikacje. Sklep automatycznie aktualizuje pobrane aplikacje. Zachęcamy do odwiedzenia Aptoide za pośrednictwem Fire TV.

Korzystanie jak z myszki

Pilot zdalnego sterowania Fire TV umożliwia przesuwanie kursora w czterech kierunkach: w górę, w dół, w prawo i w lewo. Co się stanie, jeśli zainstalujesz przeglądarkę Chrome do przeglądania Internetu? Nie jest to duży problem, ponieważ jest to urządzenie z systemem Android. Trudno jest jednak uruchamiać aplikacje opracowane dla smartfonów z Androidem na Fire TV. Użyj aplikacji Mouse Toggle Fire TV, aby zmienić standardową nawigację w precyzyjną, dodając wskaźnik. Po zainstalowaniu aplikacji naciśnij dwa razy przycisk odtwarzania/pauzy, a pojawi się kropka, której możesz użyć jako myszy.

25 maja 2023 AGD i RTV

0 Komentarze