Jak urozmaicić kawę w warunkach domowych?

4 października 2022 AGD i RTV

​Kawa najlepiej smakuje w kawiarni. To właśnie tam jest robiona z najlepszych ziaren, na dobrym sprzęcie, przez specjalistów, którzy znają się na rzeczy. Gdyby tak można było zatrudnić baristę, który zawsze robiłby kawę w domu, gdy tylko jest potrzebna…Na szczęście w domowych warunkach również możesz stworzyć pyszną kawę, nawet bez bardzo zaawansowanego sprzętu.

Zacznij od odpowiedniego urządzenia

Jeśli kochasz kawę, prawdopodobnie przeszło Ci przez myśl, by kupić sobie ekspres. Może nawet Twoją uwagę zwróciły ekspresy na kapsułki? Takie rozwiązanie zaoszczędziłoby Ci wiele dumania nad urozmaicaniem kawy. Te ekspresy robią wszystko to, co dobry barista. Jeśli jednak nadal nie masz w domu ekspresu, być może ratujesz się świetną kawiarką, która dobrze radzi sobie z parzeniem naprawdę smacznej i esencjonalnej kawy. A jeśli nie to, to być może french press lub ekspres przelewowy znajduje się w Twojej kuchni, by pomóc Ci robić pyszną kawę? Cokolwiek masz w swoim domu, z pewnością umożliwi Ci stworzenie smacznego napoju, który będzie czymś więcej, niż tylko kawą z mlekiem. Oto kilka sposobów na to, by urozmaicić kawę w domowych warunkach.

Spraw sobie spieniacz!

Dla miłośników kawy spieniacz jest jednym z tych urządzeń, bez którego po prostu nie można się obyć. To dzięki spienionemu mleku jesteś w stanie zrobić caffe latte, latte macchiato czy cappuccino – najbardziej popularne rodzaje kaw. Dlatego, jeśli nie masz spieniacza w swoim domu, dodaj go na listę zakupów. To niewielkie urządzenie jest w stanie zmienić zwykłe mleko w gęstą piankę w kilka chwil. Oczywiście dla osób z ekspresem ciśnieniowym nie będzie to konieczne. W ekspresach rolę spieniacza przejmuje dysza z parą, która pięknie podgrzewa i spienia mleko, z którego później można robić doskonałe kawy.  

Eksperymentuj z dodatkami

Kawa to napój, który można podawać na setki różnych sposobów. Możesz parzyć ją za pomocą różnych urządzeń i stosując różne metody. Możesz dodawać do niej likiery, czekoladę czy bitą śmietanę. Przygotowywać ją na gorąco i na zimno, z lodami lub syropami, a nawet musami owocowymi czy warzywnymi (tu poleca się pumpkin latte). Tak wiele możesz zrobić, by kawa wypijana w domu była mniej nudna i bardziej przypominała to, co dobrze znasz z kawiarni. Nie bój się eksperymentować z dodatkami. To właśnie one sprawiają, że zwykła kawa – espresso czy też kawa parzona – staje się czymś naprawdę magicznym. Czytaj przeróżne przepisy i postaraj się tworzyć kawy samodzielnie, używając tych dodatków, które lubisz najbardziej. Jeśli kochasz kokos, kawa z likierem Malibu może wydać się dobrym rozwiązaniem. A może z lodami kokosowymi i bitą śmietaną? W taki sposób może przemienić espresso w coś wyjątkowego i tylko Twojego.

Kawa kocha eksperymenty. Ten napój nie jest przeznaczony do tego, by wypijać go w nudnym wydaniu. Jest na to zbyt dobry. Dlatego, zamiast zastanawiać się, do jakiej kawiarni możesz wyskoczyć, by wypić coś smacznego, lepiej postaraj się stworzyć kawiarnię we własnym domu.

Artykuł partnera

4 października 2022 AGD i RTV

0 Komentarze