Jak zrobić sorbet własnej produkcji?

17 sierpnia 2021 AGD i RTV

Sorbet jest mrożonym musem ze świeżych owoców. Sorbety możemy zrobić zarówno ze świeżych, jak i także z mrożonych owoców. Sorbety z gotowych owocowych mrożonych mają tę zaletę, że przygotowuje się znacznie krócej. Jest to wspaniała wiadomość, szczególnie dla osób ceniących sobie szybkość przygotowania posiłków. Do przygotowania sorbetów zamiast cukru użyć można gotowe owocowe przetwory, jak i także wymieszać je ze świeżymi owocami.

Sorbet: co to jest i dlaczego warto robić je samodzielnie?

Sorbety są doskonałą alternatywą dla wielbicieli lodów, którzy dbają przy okazji o linie, w związku z czym uniknąć chcą przebrania na wadze. Mrożony mus przygotowywany na bazie owoców to wersja niskokaloryczna lodów tradycyjnych na mleku oraz na jajkach. W związku z tym sorbety nie tylko ochładzają nas, ale także orzeźwiają. Nic dziwnego, że się cieszą coraz to większą popularnością, o czym świadczy sam fakt, że współcześnie są dostępne w każdej lodziarni. Skoro już dowiedzieliśmy się już czym jest sorbet owocowy, spróbujmy go przygotować samodzielnie w domu. W tenże sposób zyskamy pewność, że sorbet będzie nie tylko nietuczący, ale także w pełni naturalny.

Chłodzące, soczyste oraz owocowe sorbety są doskonałą i beztłuszczową alternatywą dla lodów tradycyjnych. Sorbety owocowe są lekkie oraz niskokaloryczne. Dlatego też możemy nimi się rozkoszować nawet podczas diety. Ich składnikiem głównym są owoce. Dzięki temu lody sorbetowe stanowią źródło dodatkowe błonnika pokarmowego, a więc składnika, który wspomaga przemianę materii oraz ułatwia trawienie. Warto także dodać, że sorbety są wegańskie, ponieważ nie zawierają one w swoim składni ani jajek ani też mleka. Poza tym chłodzą nas doskonale oraz orzeźwiają. Dają nam odrobinkę wytchnienia kiedy się leje żar z nieba.

Sorbety przygotowywać warto w domowym zaciszu. Bowiem ich przygotowanie jest bardzo proste oraz szybkie. Daje nam gwarancję, że w ich składzie się nie znajdują żadne dodatki chemiczne, takie jak sztuczne barwniki, konserwanty czy też wzmacniacze smaku. Tylko kilka prostych składników oraz Hurom H100s wystarczą, aby rozpocząć w swojej kuchni produkcję naturalnych i domowych sorbetów.

Wyciskarka Hurom H100s

Sorbet z wyciskarki wolnoobrotowej? To możliwe!

Na pewno przyda nam się wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H100s, która jest w kuchni bardzo dużym pomocnikiem.

Syrop cukrowy to podstawa sorbetu.Syrop cukrowy otrzymujemy poprzez gotowanie wody z cukrem, do chwili gdy płyn przygotowany spływa z łyżeczki cienką strugą, niczym nitka. Następnie do syropu ostudzonego dolewa się sok, dodajemy rozdrobniony miąższ, przyprawy oraz zioła ewentualne, odstawiamy do lodówki na trzy godziny, ale co piętnaście minut masę należy przemieszać, aby stężała równo.

Do najsmaczniejszych sorbetów należą: cytrynowy, truskawkowy, malinowy oraz także sorbet z mango. Na sorbet z mango najlepsza jest soczysta oraz przesłonka odmiana Alfonso.

Do przygotowania sorbetu wykorzystać mona gotowe owocowe mrożonki. Zamrożone owoce miksujemy z syropem cukrowym oraz wstawiamy do zamrażarki. W ten sposób przygotowany sorbety wystarczy dwadzieścia minut, aby zamarznąć ponownie. W tym czasie wystarczy zamieszać raz czy też dwa.

Wykorzystując do przygotowania sorbetu w Hurom H100s owoce w cukrze, syropie czy też sam owocowy syrop nie musimy już gotować cukrowego syropu. Przetwory owocowe go zastąpią nam. Wystarczy miąższ oraz sok ze świeżych owoców wymieszać przetworzonymi oraz zamrozić. Najlepiej używać owoców oraz przetworów tego samego gatunku, łącząc truskawkowy syrop ze świeżym truskawkami.

A jak podawać sorbety przygotowane w Hurom H100s? Sorbety, tak samo jak lody podaje się w pucharkach. Możemy do nich podać owoce takiego samego rodzaju. Dorosłym smakoszom sorbety się podaje z odrobinką odpowiednią likieru. Sorbet z dodatkami lub też bez zawsze smakują wręcz doskonale.

Sorbetami przygotowywanymi w Hurom H100s możemy się raczyć cały rok. Wielu z nas mrozi samodzielnie owoce z działki czy też straganów. Mrożone owoce dostępne są przez cały rok w sklepach. Nie mamy zatem żadnego problemu z ich zakupem. Dla fanów sorbetów jest to wręcz fantastyczna wiadomość. Sorbetami można się przecież raczyć nie tylko wiosną i latem.

17 sierpnia 2021 AGD i RTV

0 Komentarze